Rubriky:

Odjinud

Získal pro druhé milión dolarů za pomoci LSD. Přání plnil 35 let

11. srpna 2015 09:31 - Praha

Pokud patříte k těm, kteří by rádi pomohli, ale máte pochybnosti, třeba vás inspiruje Tom Knoll. Příběh běžce, který se rozhodl pomoci. Prostě si dal cíl. Za desítky let si mohl říci: "Povedlo se." Vydal dokonce o své cestě knihu, která začíná slovy "Proč ne milión?"

 

Tom Knoll

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Knoll načal svoji běžeckou oddanost v roce 1974, když sloužil u námořní pěchoty na Havaji. Bylo mu přes čtyřicet let, když se připojil ke skupině mariňáků, kteří běhali každý druhý den šestnáct kilometrů. Netrvalo dlouho a Knoll začal závodit. Maratóny, ultramaratóny, zjistil, že má talent a schopnost vydržet několik hodin jít stále vpřed.

Téměř okamžitě se rozhodl spojit svoji vášeň s pomocí pro druhé. V roce 1976 slyšel o získávání prostředků pro charitu, naplánoval charitativní běh na jejich počest, nechtělo se mu sáhnout do vlastní kapsy. Běžel na Havaji 214 kilometrů a získal 500 dolarů.

Běžel i přes Spojené státy

Ročně okusil několik maratónů, ultramaratónů, když se v něm zrodila myšlenka i na triatlon a Ironmana. Tedy na ten dnešní největší a nejslavnější. V roce 1978 se stal jedním z prvních sportovců, kteří tento závod dokončili. Tedy necelé čtyři kilometry plavání, 180 kilometrů na kole a maratón. Jeho vytrvalostní akce a soutěžení pokračovaly, dokonce běžel přes Spojené státy.

V roce 1978 byl Knoll převelen na Okinawu. I tam pokračoval ve své závislosti na LSD „Long slow distance - Dlouhé pomalé vzdálenosti." Proto se také rozhodl, že uběhne na Okinawě 400 kilometrů, běžel pro postižené děti. "Malý Megimi Nakata, který byl o berlích, mi dal pusu a v japonštině řekl: "Tome, miluji tě." V tu chvíli bylo semínko zaseto. Knoll uvažoval o osmi tisících dolarech, ale během této akce se rozhodl: „Proč ne milión."

Od mariňáků odešel po 33 letech služby

V průběhu let peníze bobtnaly, Knoll běhal pro charitu po celém světě, kam ho srdce a nohy zavály. Později napsal i knihu, finance z prodeje šly také na charitu. V roce 2008, třicet let po původní trase Ironamana, si Knoll zaběhl se svým synem Warrenem. Jako tým také vystartovali v San Diegu a skončili ve Washingtonu.

Prvního července 2011 Knoll obdržel šek, který tak dlouho očekával a snažil se o něj. Přehoupl se přes milión dolarů! Se shromažďováním financí začal v roce 1976, jeho přání bylo vyplněno po dlouhých pětatřiceti letech!

Od mariňáků odešel po 33 letech služby, pokračoval ve veřejné službě. Bojoval také ve Vietnamu, v roce 1990 byl umístěn do Thajska, také byl nasazen v Afganistánu a Iráku. "Je lepší dávat než dostávat. To se vám vrátí dvojnásobně. Jsem v dobrém zdravotním stavu, perfektní zdraví. To je něco, za co jsem vděčný," řekl po svém miliónu v roce 2011.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce