Rubriky:

Odjinud

Noční bojovka pod obřími rypadly. Jak dopadla adrenalinová show v dole?

17. srpna 2015 15:29 - Praha

Do prostor bývalého dolu dorazilo v sobotu více než dva tisíce závodníků, aby bojovali o německého silného muže a ženu v překážkovém závodu. Ferropolis nedaleko Gräfenhainichenu, tam si běžci vyzkoušeli adrenalin v noci. To vše pod dohledem obřích osvětelných rypadel.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Samozřejmě jsem šťastný. Nezáleží, jestli běžíte ve dne nebo v noci. Výsledek je skvělý, tohle jsem nečekal. Největší výzvou byl nedostatek světla, používal jsem čelovku, bez ní by to bylo mnohem težší," přiznal vítěz Thomas Wittwer.

V noci soutěžící museli překonat více než třicet nástrah, včetně vysokých překážek, bláta a bazénů s pěnou. Museli zdolat i stovky pneumatik, sítě, balíky slámy. Uběhnout museli přitom půlmaratón. I když jde o vzdálenost přes dvacet kilometrů, někteří se navlékli do kostýmů a pojali německého silného muže jako zábavu.

Akce se účastnili běžci z devatenácti zemí, ale ani to nestačilo, aby pokořili domácí závodníky. Vše opanovali Němci. "Celou dobu jsme makali, podílela jsem se i na organizaci, teď jsem šla závod poprvé, je to boží," rozdávala úsměvy ženská šampiónka Sara Kamzelaová.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce