Rubriky:

Odjinud

Neuvěřitelný snílek se všem vymyká. Na prahu života se rozhodl utěšit své srdce

20. srpna 2015 09:09 - Praha

Proč to ten chlap dělá v tomhle věku? Jedenadevadesátiletý Ernie Andrus má velký důvod, který je prostě blízký jeho srdci. Je veteránem druhé světové války a rád by vrátil starou vojenskou loď LST 325 do Normandie v severozápadní Francii v roce 2019. Proto se v tomto požehnaném věku rozhodl běžet přes Spojené státy. Tuší, že nevybere potřebné milióny dolarů na renovaci, ale pokouší se.

 

Facebook: Coast2coastruns

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Myslel jsem, že by to bylo opravdu pěkné, kdyby se na den D loď po 75 letech vrátila. Nemyslím si, že vyberu takovou sumu, ale snažím se," citoval globalnews.ca tohoto optimistu.

Veterán amerického námořnictva vyběhl od Tichého oceánu v San Diegu 7. října 2013. Atlantický oceán má v úmyslu dosáhnout v Brunswicku během dvou až čtyř let. Podle jeho internetových stránek uběhne mezi půlmaratónem až maratónem týdně. Dle svých slov je Andrus asi rok od dokončení cesty. "Slyšel jsem od ostatních kluků, že běží po celé zemi, přišlo mi zábavné dělat něco takového," usmál se muž, který by měl za devět let oslavit sto let.

Andrusova cesta
Data k 7. srpnu 2015. Uběhl 2685 kilometrů za 606 hodin, 22 minut a 16 sekund. Jeho průměrná rychlost je 14:40 minuty na kilometr. Týdně běží v průměru třicet kilometrů. K tomuto datu byl Andrus v blízkosti Alto v Texasu.

Běhá s americkou vlajkou a v košilích, které mu z jednotlivých návštěv dali lidé, kteří ho podpořili. "Líbí se mi, jak lidé se mnou utíkají. Čím více běžců, tím je větší legrace. Dneska se mnou jeden běžel, měli jsme pěkné počasí," pověděl zase pro palestineherald.com.

Andrus doufá, že svým činem získá dary, aby byla loď LST 325 Ship Memorial opravena. Nyní pomáhají udržovat válečného veterána v přijatelném stavu dobrovolníci. Desítky tun železa, to jsou také velké finance. Jde o obrovskou sumu, kterou nemůže samotný běžec dát dohromady, přesto se pokouší, vidí v tom současný smysl svého žití. „Nemáme přesné číslo, ale odhady jsou 3 až 10 miliónů dolarů," přiznává.

Běží tři dny v týdnu - v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu s průměrem do třiceti kilometrů týdně. Jeho tým s autem ho následuje. „Běžím pomalu, většina lidí kolem mě jde jen chůzí. Zdá se, že čím jsem starší, tím jsem pomalejší, ale nemyslím si, že je to můj věk, který mě zpomaluje, je to moje váha. Přibral jsem osm kilo. Nevypadá to na svaly, je to v mém žaludku, mám docela chuť k jídlu," je v dobré náladě stále svěží a optimistický snílek, jehož sny se upínají k roku 2019.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce