Rubriky:

Odjinud

Homoláč nedohnal jen Keňany a dva nečekaní "běžci" v Brně

24. srpna 2015 06:34 - Brno

Doma patří k absolutní špičce v maratónech a půlmaratónech, takový je Jiří Homoláč. Na brněnské RunTour ale o víkendu udělal výjimku, prubnul si desítku. A slavil úspěch. Před něj se dostali jen dva běžci z Keni, Čech jiný žádný.

 

Archiv RunTour

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Bydlím tady kousek, bylo to pro mě fajn zpestření přípravy. Přede mnou byli dva kluci z Keni, kteří běhají skvěle, s nimi se moc nedalo držet krok," přiznal pětadvacetiletý běžec.

Homoláč se nyní bude soustředit především na kvalifikaci na letní olympijské hry do Ria. "Snažím se o limit na půlmaratón a maratón, ale bude to hodně těžké," přiznává.

O stupně vítězů nebojovali, přesto si zaslouží ocenění, oni ani nemohli soupeřit s nejlepšími. Eliška Havlíková a Honza Tománek prokázali odvahu, se kterou se perou se svým osudem. Oba mají ochrnuté dolní končetiny, oba jsou odkázáni na invalidní vozík a oběma se tak vyhýbá možnost měřit své sportovní výkony se zdravými lidmi. Brněnská RunTour to ale chtěla alespoň na jeden den změnit a dala oběma možnost vyrazit na trať s ostatními účastníky.

Závod, který láká více a více běžců

"Paráda, moc jsem si to užil. Sice to bylo celkem náročné, protože na trati byla řada zatáček, ale popral jsem se s tím. I reakce lidí kolem trati i na ní byly pozitivní. To do člověka napumpuje spoustu energie a sil nejen do tohoto závodu," přiznal Tománek, jinak velmi úspěšný český handbiker.

Po zvýšení kapacity opět padl závodnický rekord, v jihomoravské metropoli běžela tisícovka dospělých a na dvě stovky dětí.

"To je další důkaz, že se RunTour stala srdcovou záležitostí většiny běžců. Ti se navíc podle výsledkových listin na závody vracejí a objíždějí s námi celou republiku. Moc si jejich důvěry vážíme. Je to pro nás motivace závody neustále vylepšovat a přicházet s něčím novým, zajímavým," je spokojený Jan Dvořák z organizačního týmu RunTour.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce