Rubriky:

Odjinud

Žena, která si užívá tramvajových linek. Tak trochu jiná zábava

29. srpna 2015 08:57 - Praha

Stephanie Cookeová z Gamstonu v Anglii má zálibu, která se vymyká tradičním běžeckým radovánkám. Stezky, lesy, fitness centra, parky, ovály, silnice přednostně nevyhledává. Tato žena má největší radost, když ve městě otevřou novou tramvajovou linku, podle které může poté běhat. Ta jí poté nabízí rozmanitější pohled na běh.

 

Facebook: Nottingham Post

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jeden z jejich šťastných dnů se zrodil i v srpnu. Linka, která umožní snadnější dopravu do centra. Pro tuto pětačtyřicetiletou ženu další nová pobídka k fyzické aktivitě a nazutí běžecký bot. Do provozu byla spuštěna trať, která měří sedmadvacet kilometrů.

"Bylo to zajímavé a trochu bláznivé. Byla jsem schopna se držet blíže tramvajové trati, než jsem si myslela, protože podél bylo několik stezek, které byly překvapivě zelené. Byly tam i parky, tohle jsem nečekala. Doporučuji tuto trať k procházce, výhodou je, že můžete jet zpátky do města tramvají," citoval běžkyni server nottinghampost.com.

Cooeková, která je důstojníkem komunitní péče, se rozhodla, že se vydá i do Londýna, aby proběhla část nadzemní městské dopravy. V Nottinghamu běžkyně, která poběží Robin Hood Marathon, zaměří svoji pozornost na rozšíření linek, které vedou od vlakového nádraží na Nottingham Road, Clifton a Toton Lane a Stapleford.

Běhání v kapsách zeleně

„Proběhnu dvě nové cesty při otevření, jsou to další nová dobrodružství, cítíte úspěch, když je dokončíte. Těším se na hledání dalších neočekávaných kapes zeleně v zastavených oblastech," je natěšená městská běžkyně, která tímto netradičním pojetí běhu objevuje nová místa a je spokojená.

Ani zástupci města se nestaví k tomuto netradičnímu běhu negativně. "Šel jsem po nové tramvajové trati na Toton, rozhodl jsem se, že strávím večer v Beestonu, jsou tam nějaké dobré hospody. Je zde hodně pěkných věcí k vidění, bude to skvělé. Je zde Highfields Park a Nottingham tenisové centrum. Také to není daleko od Wollaton parku," přidal se radní Dave Trimble.

"Přejeme Stephanii vše nejlepší, ale je třeba plánovat trasy pečlivě," dodal bezpečností formuli mluvčí dopravního podniku. Přece jen bezpečnost na prvním místě.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce