Rubriky:

Odjinud

Vydělal miliardy. Od drog mu pomohla jiná závislost. Stal se křečkem

31. srpna 2015 09:00 - Praha

Vydělal okolo pěti miliard korun, měl vše, celý svět ho znal, uznával. Americký rapper Eminem ale propadl drogám a z nich mu nepomohly dolary, ale obyčejné běhání a cvičení. Hudební ikona, která měla a má stále respekt, našla vysvobození v propoceném triku a botách. Pro časopis Men’s Journal se rozpovídal, proč třeba běhal 27 kilometrů denně.

 

Facebook: Eminem

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Eminem, kontroverzní rapper a herec, který se propracoval k závislosti na alkoholu a lécích na předpis. I tato pasáž patří k jeho dvaačtyřicetiletému životu. V rozhovoru o svém fitness režimu přiznal, že na vrcholu své drogové jízdy vážil čtyři kila přes metrák.

Sport mu ale pomohl. Popsal ho jako dokonalé cvičení, které mu dávalo přírodní endorfiny a on mohl konečně usnout. „Stal se ze mě zkurvený křeček," popsal dosti expresivně svůj vztah k běhání.

Alkohol, prášky, drogy. To vše vedlo až k předávkování Vicodinem. Poté získal další návyk, ale podstatně odlišnější. Zatímco se rozběhl a dostavila se jeho rehabilitace, ztrácel váhu a soustředil se na to zůstat střízlivý, aby mozek narkomana přijal přírodní endorfin ze sportu.

Shodil 36 kilogramů

„Sedmnáct mil (27 kilometrů) denně na běžeckém pásu. Ráno než jsem šel do studia, jsem běhal polovinu. Pak jsem přišel domů a dal druhou půlku," citoval Američana server nydailynews.com.

Běhání se mu vrylo pod kůži až tak, že si počítal kalorie, spálil jich 2000 každý den. Totální změna mu upravila i váhu, odebral svému tělu 36 kilogramů. „Kvůli běhání jsem měl problémy s kyčlemi, ale nakonec jsem se propracoval k mírnější rutině, kterou s sebou nese kardio a silový trénink. Poprvé jsem si oddělal nohy, dva dny jsem nemohl chodit, ale nakonec jsem našel způsob. Potom jsem mohl fungovat celý den."

Eminem je jedním z nejúspěšnějších jmen na rapové scéně za posledních patnáct let. Vyhrál patnáct cen Grammy a prodal více než čtyřicet miliónů alb.

Odhadované jmění tohoto amerického rappera, producenta a herce činí 210 miliónů dolarů. Je prvním bílým rapperem, který si získal respekt a dokázal se prosadit. V roce 1996, když začínal, z prodeje své hudby přitom získal 10 tisíc dolarů.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce