Rubriky:

Odjinud

Šaolinský mnich předvedl, že mysl vítězí nad hmotou

11. září 2015 12:48 - Praha

Léto končí, škoda, český běžecký nadšenec se mohl pokusit napodobit šaolinského mnicha Kung Fu, který překonal svůj vlastní světový rekord, když uběhl po vodní hladině 125 metrů. Jeho nohy se s lehkostí přenášely po překližkových deskách.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Provincie Fujian, mnich Shi Liliang a povrch, který má do stability hodně daleko. Přesto byl rekord o pět metrů překonán. Podle serveru straitstimes.com rekordní zápis padl až na třetí pokus.

Přihlížející dav bedlivě sledoval lehké našlapování, které je základem pro takový výkon. „Musíte být rychlý, měli byste dělat pouze malé kroky," citoval dailymail.co.uk mnicha, který jinak žije přísným denním režimem, cvičením a rozjímáním.

Chození a běhání po vodě není tradiční disciplína. Přeběhnout po připravených deskách vyžaduje velkou rovnováhu a rychlost. Shi Liliang zkouší běhat po vodě už deset let, nešlo tedy o jeho první pokus.

Vytvořit rekord není snadné, vyžaduje hodně trénování a především trpělivosti. Mniši věří, že lidská síla je čistě záležitostí mysli a že neexistují žádné hranice toho, co lze udělat s lidským tělem.

Můžete to také vyzkoušet...

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce