Rubriky:

Odjinud

Zvracela, přesto se stala mistryní světa a česká nálož navíc

19. září 2015 11:25 - Praha

Američanka Camille Herronová vybojovala zlato, vyhrála mistrovství světa na sto kilometrů. Doma je v Oklahomě, ale světový primát získala v Evropě. V Nizozemsku slavila v závodě, který pořádala (IAU) Mezinárodní asociace ultra běžců. Deset okruhů po deseti kilometrech dokončila za sedm hodin a osm minut. Herronová tímto časem zaběhla čtvrtý nejrychlejší čas historie. Nechyběli ani Češi, těch se za hranice vydalo osm. Například Daniel Orálek naběhal v rámci tréninku v srpnu přes 800 kilometrů!

 

Facebook: Daniel Orálek

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Miluju velké závody a běhání pod tlakem. Pro tyhle momenty žiju, kdy je potřeba se ukázat. To je soutěž, jste připravení a doufáte, že bude i zdraví," byla spokojená po závodě Američanka, která dříve hrála basketbal a mezi její koníčky patří hra na klavír a tanec.

Svými výkony na sebe vytváří tlak. Maratón dokázala zaběhnout za 2:37 hodiny, také se radovala z vítězství ve dvanácti různých státech. "Cítím se po sobotě spíše jako ultra maratónkyně. Byla jsem v pohodě psychicky i fyzicky. Druhou polovinu jsem zvládla lépe, ačkoli jsem několikrát zvracela," přiznala šampiónka.

160 kilometrů týdně

S manželem žijí v Coloradu. Společně běhali, jednou ale doběhla dále než on. Poté byl zvědavý, kam až může jeho žena dojít. Jako rekreační běžkyně běhala v té době více než 110 kilometrů za týden. "Byl šokován, že jsem běhala tolik, začala jsem s tréninkem a můj progres od té doby vylétl," vzpomíná Herronová.

V roce 2006 si dávala více než 160 kilometrů týdně. V těchto kolejích vydržela šestnáct týdnů po sobě. Bylo jasno, zjistila, že má talent pro dlouhé běhy. K tomu povzbuzení od přátel a začala se zabývat myšlenkou na ultra. "Příští rok se chci do Nizozemska vrátit a vzít si americký rekord, pokud ho tedy nedám dříve," věří si Herronová.

Orálek si dal v srpnu 857 kilometrů!

Holandští pořadatelé Mistrovství světa a Evropy poznali i české běžce - pět mužů a tři ženy. Nejlépe se vypořádal se sto kilometry zkušený Daniel Orálek, který se v cíli objevil v čase 7:25:48, což stačilo celkově na 44. místo v závodu mistrovství světa a 33. místo v Evropě.

„Trénoval jsem naplno a měl jsem bez odpočinku úplně fantastickou formu. Cítil jsem se skvěle a další den při závodě jsem sotva lezl. Večer jsem šel spát unavený, že jsem padnul do postele a ráno běžel jak utržený. Když to zjednoduším, tak forma si chodí, kdy se jí zachce a navíc jsem přišel na jedno pravidlo: když už forma přijde, tak to běhá, ať uděláte téměř cokoliv," napsal na ultradao.cz o ladění Orálek, který v srpnu naběhal 857 kilometrů!

Českou nejlepší ženou v tomto boji se stala Markéta Gruberová s časem 9:09:20. Tímto svým osobním rekordem se zařadila na 37. příčku na světě a 27. pozici starého kontinentu. Absolutním vítězem se stal Jonas Buud ze Švédska, který zaběhl čas 6:22:44. Ten ho řadí na šesté místo v historických tabulkách.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce