Rubriky:

Odjinud

Hodinu bojoval s legračním problémem, přesto nakonec bral milión a půl

29. září 2015 09:04 - Berlín

Vedl, vyhrál, slavil, ale polovinu závodu měl nečekaný problém. Na první pohled legrační. Pokud by toto potkalo vás, máte jediné řešení - zastavíte a poradíte si. On ne, tlačili ho soupeři, čas, velikost závodu. Eliud Kipchoge vyhrál o víkendu maratón v Berlíně, ale přes dvacet kilometrů běžel s vložkami, které mu vyčuhovaly z bot.

 

Hannibal Hanschke, Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Keňský vytrvalec měl problémy od dvacátého kilometru. Nakonec přesto vyhrál v čase 2:04:01, který byl letošní nejlepší na světě. Kipchoge chtěl útočit na světový rekord, ale to se mu nepodařilo. Z části i kvůli nečekanému problému.

"Neměl jsem čas vložky vytáhnout. Světový rekord byl můj cíl, nedokázal jsem to, ale příští rok se vrátím," citoval krále letošního berlínského maratónu server nbcsports.com, který i přes tyto trable bral odměnu 55 tisíc eur, což je téměř 1,5 miliónu korun. Pokud by běžel jen o dvě sekundy rychleji, získal by vyšší prémii, a to dalších 15 tisíc eur (400 tisíc korun).

Návrat po pauze? Hlavně žádný utržený vagón

V předchozích dvou ročnících v německé metropoli vždy padl světový rekord, letos tomu tak nebylo. "Od prvního kilometru jsem měl s botami problém, nicméně jsem velmi rád. Miluju závod v Berlíně a lidi zde. Boty jsem testoval, zkoušel jsem hodně párů Nike. Myslím, že tohle jsem nejlepší boty vůbec. Tyhle nelepily (vložky), ale stejné jsem používal v Keni a byly dobré," obhajoval svého obuvníka třicetiletý vytrvalec, který běžel svůj šestý berlínský maratón a vyhrál v tomto roce před svým krajanem.

Čeští běžci Rio nedoběhli

Druhý skončil Eliud Kiptanui. Časem 2:05:21 posunul svůj osobní rekord, který si vytvořil v roce 2010 v Praze časem 2:15:39 na pražském maratónu. „Neměl jsem šanci ho dnes porazit," přiznal druhý muž pořadí, který byl jedním z více než 41 tisíc běžců ze 131 zemí, kteří se na závod registrovali.

Čeští běžci Jan Kreisinger a Jiří Homoláč bojovali o limit pro olympiádu v Riu (2:15:00), ale na tento čas nedosáhli. Homoláč zaběhl 2:17:44 a skončil čtyřicátý, Kreisinger závod nedokončil.

Mezi ženami kralovala loňská mistryně světa v půlmaratónu Cheronová, třináct sekund zaostala za traťovým rekordem Japonky Mizuki Nogučiové z roku 2005 (2:19:12) a zařadila se na sedmé místo v historických tabulkách. Vítězka loňského Pražského půlmaratónu vyhrála před Etiopankou Aberu Kebedeovou (2:20:48) a její krajankou Meseret Hailuovou (2:24:33).

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce