Rubriky:

Odjinud

RunTour vyběhal pro Leontinku milión korun!

2. října 2015 07:00 - Praha

Povedený rok, to si mohou říci organizátoři běžecké RunTour už před posledním závodem, který se uskuteční na pražské Ladronce v sobotu 3. října. Všechny chystané závody vyprodali, navíc se jim podařilo vybrat milión korun pro nadaci Leontinka, která se věnuje zrakově postiženým.

 

Facebook: RunTour

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

"Chtěli jsme zvednout Česko z gauče, každý rok se zvyšuje počet běžců o dvacet až třicet procent. Lidé poznávají nová města, krásy České republiky, jezdí stovky kilometrů za závody. Letos jsme navýšili kapacitu o pětadvacet procent, přesto bylo vyprodáno," je spokojený za organizátory Martin Pešta, který má na starosti Česká pojišťovna Mizuno RunTour.

Na vybrané částce se podíleli sponzoři a běžci, kteří se účastnili této běžecké série. Z každého startovného organizátoři věnovali 50 korun na charitu.

Na Ladronce běžce čekají závody na pět a deset kilometrů plus dva dětské. Celkem se sejde v pražském parku přes 2500 běžců. Pro všechny závodníky a diváky bude připraven i jeden překážkový závod, kde si budou moci vyzkoušet, jaké to je běžet poslepu jen s pomocí traséra. Tuto možnost dostanou i bývalý profesionální boxer Lukáš Konečný a Jakub Kohák, muž mnoha profesí, který je hercem, bavičem, sportovcem i režisérem.

„Každý zájemce, který si bude chtít trať vyzkoušet, dostane speciální klapky na oči a se svým trasérem vyrazí vstříc nástrahám," dodává Pešta.

Padne hranice 33 minut?

Hlavního závodu na deset kilometrů se účastní i česká lyžařská reprezentantka Eva Vrabcová-Nývltová, která se v rámci přípravy rozběhala a několikrát v této sezóně překvapila na běžeckých tratích. Současnou formu bude chtít prodat také v sobotu na Ladronce.

"Nevím, zda dokážu vylepšit své letošní maximum a dostat se třeba pod 33 minut, ale určitě bych ráda zaútočila na rekord RunTour, který držím z Olomouce," přeje si nová česká běžecká persona. "Cítím se dobře, navíc trasu na Ladronce dobře znám. Běhání miluju, jsem nadšená, že se mi tak daří. Jde o skvělou alternativu k běžkám," doplňuje olympionička, která si na příští rok pohrává s myšlenkou na letní olympiádu ve spojení s maratónem.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce