Rubriky:

Odjinud

Návrat do budoucnosti: Sci-fi boty dovádějí fanoušky k šílenství!

23. října 2015 15:59 - Beaverton

Když jistého výrobce sportovního vybavení před téměř 30 lety oslovili filmaři, aby s nimi spolupracoval na filmu Návrat do budoucnosti, nikdo netušil, že fikce se stane reálnou. Boty z budoucnosti jsou na světě! A první pár už má svého majitele.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Minimálně o jedné věci z americké sci-fi komedie Návrat do budoucnosti 2 je jisté, že skutečně existuje. Nejednoznačné zprávy osvětlil právě 21. října 2015 (ano, v to mystické datum, jež se také objevilo ve filmu) první majitel skutečných samozavazovacích Nike Mag ‒ Michael J. Fox, představitel hlavní filmové role. Firma si po celých 26 letech od uvedení filmu do kin dala na načasování třeskuté novinky opravdu záležet.

Futuristický rok 2015 se stal realitou a s ním i vize vývojářů sportovní obuvi. „Začali jsme vytvářet něco pro sci-fi, teď jsme to proměnili v realitu," uvedl generální ředitel společnosti Mark Parker. Inovace však pokračuje dále. Tkanička, prastarý vynález, je kombinován s nejmodernější digitální technologií. Výsledkem je citlivý systém schopný reagovat na individuální potřeby nositele, na jeho pohyby, kombinaci pohodlí a podpory.

Výrobce pokračuje v testování této obuvi v rámci mnoha sportů a zpětnou vazbu od atletů zpracovává do dalšího vývoje. Budoucnost zkrátka ožívá už nyní.

Nike Mag 2015 je k dostání pouze v limitované edici. Nenajdete ji v žádném, ani značkovém obchodě. Bude se prodávat pouze prostřednictvím dražby a veškerý výtěžek bude věnován Nadaci Michaela J. Foxe pro výzkum Parkinsonovy choroby.
kü, Sport.cz

Chtěli byste také takovéto boty?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce