Rubriky:

Odjinud

Někdo zostudil nejslavnější závod světa. Medaile se prodávaly na eBay

12. listopadu 2015 09:00 - New York

Několik hodin poté, co 1. listopadu organizátoři slavného maratónu v New Yorku závod ukončili, se na internetové aukční stránce eBay objevil inzerát s nabídkou prodeje desítky „stoprocentně autentických účastnických medailí New York City Marathon 2015“. Pořadatelé z New York Road Runners nyní pátrají, kdo se za aukcí skrývá a dotyčného plánuje potrestat doživotním distancem.

 

facebook NYCM

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Maratón v New Yorku je největší závod svého druhu na světě. Byl založen již roku 1970 a jeho prvního ročníku se účastnilo pouhých 127 běžců. Od svého založení se běhá pravidelně každý rok s výjimkou 2012, kdy tomu zabránil hurikán Sandy. V současnosti se jej účastní přes 50 000 lidí. Jelikož poptávka po startovních číslech mnohonásobně převyšuje kapacity závodu, vybírají se účastníci pomocí loterie.

Skrytá identita

„Účastnická medaile je upomínkou pro běžce, kteří dokončili jeden ze svých velkých závodů. Nerozumím tomu, proč by si měl medaili někdo kupovat, když se o ni sám nepřičinil," sdělil novinářům Chris Weiller z organizačního výboru. Pořadatele na aukci upozornilo několik nezávislých zdrojů. Identitu prodávajícího se zatím nepodařilo určit, a tak není jasné, zda šlo o někoho z běžců či dobrovolníků.

Nepochopitelné...

Již dříve se občas stávalo, že byly na internetu k dostání upomínkové předměty ze závodů. Například ještě dnes je možné zakoupit pončo s emblémem závodu v přepočtu za zhruba 1000 korun. Chris Weiller podotýká, že pořadatelé rozlišují, když se někdo rozhodne prodat svou vlastní účastnickou upomínku. Na to má podle něj plné právo. „Je ale rozdíl, když na internetu prodává mnoho kusů medailí," tvrdí. Podle dostupných informací byly všechny medaile prodány, a to v přepočtu za zhruba 2300 korun.

Pokud se organizátorům podaří dotyčného identifikovat, mají v plánu jej vyřadit ze všech budoucích závodů bez ohledu na to, zda byl letošním účastníkem, či nikoli. „Skutečně nechceme být spojováni s osobami jednajícími tímto způsobem," dodává rezolutně Weiller.

kü, Sport.cz

Prodali byste účastnickou medaili, kterou jste si sami vyběhali?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce