Rubriky:

Odjinud

Musí pít alkohol, jinak prohraje. Postavil se za něj i americký miliardář

25. listopadu 2015 09:00 - Praha

Je mu 22 let, je kanadským studentem, běhá, má rád pivo a za zády mu stojí společnost, kterou vlastní Warren Buffett, jeden z nejbohatších lidí této planety. Lewis Kent překonal světový rekord na jednu pivní míli. Zaběhl čas 4:51,9. „Myslím, že to je úžasné. Čím větší pivní míle budou, tím bude větší zábava," nechal se slyšet pivní rychlík pro Runners World.

 

Facebook: Lewis Kent

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Kent má kliku. Firma Brooks, kterou vlastní Věštec z Omahy, jehož finance se pohybují v miliardových dolarových částkách, se rozhodla, že své běžecké oblečení, boty a přízeň věnuje i tímto směrem.

Mladý student navštěvuje v Ontariu University of Western, svoji první míli běžel pro zábavu, dal ji za šest minut. Tento čas mu přišel dobrý, tak začal brát tuto disciplínu vážně, protože čas 5:30 ho mohl kvalifikovat na světový šampionát.

„Upřímně, v loňském roce jsem si myslel, že to bude jen jedna mezinárodní pivní míle," přiznal. Neměl představu, jak se může rozmáchnout tento sport. Ukázal se na dráze i v San Francisku. Přátelé mu navrhli, aby se spojil se sportovním agentem, zda by mu získal sponzora. Poprvé se setkal s firmou Brooks v říjnu.

„Kultura běhu a piva není nic nového," řekla k tomu pro businessinsider.com Jenine LaFayetteová, marketingová manažerka firmy pro Kanadu.

Pivní míle měří 1600 metrů, zahrnuje vypití piva (355 mililitrů) před každým ze čtyř kol. Běhá se standardních 400 metrů na oválu.

Warren Edward Buffett
85 letý Buffett je přezdíván jako Věštec z Omahy či Zázrak z Omahy. V roce 2007 jej časopis Time uvedl v seznamu 100 nejvlivnějších lidí světa. V roce 2008 byl podle žebříčku, který sestavuje časopis Forbes, nejbohatším člověkem na světě. V roce 2014 mu jeho majetek zajistil 2. místo. Jeho současný majetek je odhadován kolem 72,7 miliard dolarů a dělá ho 3. nejbohatším člověkem na světě. (zdroj: wikipedia.org)
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce