Rubriky:

Odjinud

Běháním proti hladu. Setkání tisíců lidí, aby jiní dostali najíst

11. prosince 2015 07:48 - Praha

Žádné soupeření o medaile, časy, rekordy. Tady byla hlavní motivací pomoc a jídlo, potraviny pro potřebné. I tak může vypadat běžecký závod. Jeden se uskutečnil před pár dny v Salt Lake City, kde tisíce lidí vyběhly, aby pomohly Utah Food Bank. Závod, který se symbolicky běžel na Den díkuvzdání.

 

twitter.com/utahfoodbank

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Kdo mohl, přidal ještě k přistavenému kamiónu a kontejnerům tašky s jídlem, pak se šlo na samotný start. Ačkoli byla zima, desátý ročník dobročinné akce se rozběhl. A s každým přibývajícím ročníkem je větší a větší zájem. První rok se na startu sešlo 750 běžců, letos už více než 5500. Všichni na jednom místě, aby pomohli.

Účastníci poměřili síly na tratích pět a deset kilometrů. Běžci neřešili výkony, našli se tací, kteří trasu jen vyklusali, jiní si zaběhli i v kostýmech. Většina se sešla, aby strávila více času s rodinou, přáteli, přitom také sundali pohybem nějaké kalorie, které je v těchto dnech čekaly.

Počet lidí trpících hladem
Na Zemi v současné době trpí hladem téměř 800 miliónů lidí. Je to o 167 miliónů méně než před deseti lety. Před čtvrtstoletím na Zemi hladověla dokonce více než miliarda osob.

„Jsme schopni využít peníze, které získáváme z registrací. Ty potom použijeme na nákup potravin, takto pokrýváme i provozní náklady. Všechny věci slouží pro celý stát Utah," svěřila se Ginette Bottová z Utah Food Bank pro server good4utah.com.

Zástupci organizace, která se snaží pomáhat, řekli, že jedno z pěti dětí neví, odkud budou mít další jídlo. Loňský závod, který měl přibližně stejný počet běžců, přinesl díky získaným prostředkům 359 tisíc jídel pro lidi z Utahu, kteří čelí hladu. „Jsme rádi, že tolik lidí se k nám připojilo v boji proti hladu v tento obzvláštní den," dodala Bottová.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce