Rubriky:

Odjinud

Důchodce od sousedů řádí. Závidí mu i mnohem mladší

5. prosince 2015 09:00 - Asparn

Felix Pauli je rakouský důchodce, který letos oslavil 75 let. Střední délka života v České republice je u mužů právě 75 let. Pokud je vám tedy u nás 75 let, nemáte příliš vysokou naději, že se dožijete příštích vánoc. Pokud jste průměrným občanem, budete po dosažení tohoto věku odpočívat v pokoji. Felix Pauli ale není průměrný. I s takovým počtem křížků na bedrech předvádí výkony, které by mu mohl kdekdo mladší závidět.

 

facebook LC Asparn

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Hranice jsou v mysli Felixe Pauliho na světě pouze proto, aby byly překonávány. Pro rok svých 75. narozenin si předsevzal velký úkol. V každé spolkové zemi Rakouska chtěl zaběhnout jeden maratón. Celkem tedy devět maratónů v devíti zemích. A začal pěkně zostra. První tři z nich zdolal během tří týdnů. Začal největším v zemi ‒ maratónem ve Vídni. Následovaly závody v Linci a Salcburku.

„Dařilo se mi velmi dobře. Všechny tři závody jsem běžel v časech pod pět hodin," dodává běžec. My pro srovnání dodáváme, že na maratónu v Praze je časový limit sedm hodin a že v mezinárodním průměru nejvíce běžců dobíhá do cíle maratónu v čase kolem čtyř hodin. V důchodovém věku jsou tedy takové výkony více než obdivuhodné.

ČTĚTE TAKÉ: Jsem ztroskotanec. Závodím proto, abych se pomstil

V případě Felixe Pauliho se však nejedná o nějaký chvilkový nápad a nenadálé zapálení. V posledních dvou letech vévodil běžeckým tabulkám své domoviny v kategorii nad 70 let. A vypadá to, že tento trend bude pokračovat. Svůj projekt devíti maratónů dotáhl zdárně do konce. I pro rok 2015 Felix svoji kategorii nedostižně vede, a tak lze téměř se 100% jistotou říci, že vítězí už tři roky po sobě. A co my? Budeme také ještě běhat maratóny i v důchodovém věku? Neseberou nám státní příspěvky? A budeme si tou dobou ještě pamatovat, jak je maratón vlastně dlouhý?

ČTĚTE TAKÉ: Nejznámější českou modelku dostal do kolen sportující důchodce
kü, Sport.cz

Myslíte si, že ještě v 60 uběhnete maratón?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce