Rubriky:

Odjinud

Od narození se nemůže hýbat. Přesto absolvoval přes 1000 náročných závodů

10. prosince 2015 10:58 - Boston

Při porodu se jeho mozku nedostávalo dost kyslíku. Později mu byla diagnostikována spastická kvadruplegie a mozková obrna. Lékaři jeho rodičům radili, aby Ricka dali do ústavní péče, protože šance na uzdravení žádná nebyla a na to, že by Rick mohl žít „plnohodnotný“ život, také ne. Dick a Judy Hoytovi to ale odmítli. Věřili, že v nepohyblivém těle jejich syna dlí zdravý duch. Tou dobou ještě nikdo netušil, že také duch velmi sportovní.

teamhoyt.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Postupem času se začalo ukazovat, že chlapcův intelekt je na vysoké úrovni a jeho schopnost učit se odpovídá úrovni zdravého člověka. Skupina inženýrů z Tufts University sestrojila Rickovi interaktivní počítač, aby mohl komunikovat s okolním světem. Jeho první slova byla: „Bruins, do toho!" Chlapcův oblíbený hokejový klub zrovna bojoval ve finále Stanley Cupu. Bylo hned jasné, že Rick je duší velký sportovec.

ČTĚTE TAKÉ: V Afghánistánu přišel o všechny končetiny. To mu ale nezabránilo znovu běhat

V patnácti letech se chlapec svěřil otci se svým velkým snem - chtěl by společně absolvovat běžecký závod na pět mil. Šlo o jeden konkrétní závod, který byl věnován podpoře hráči lakrosu, jenž ochrnul po nehodě. Otec byl všechno jiného než běžec, ale souhlasil. Celou trasu tlačil svého syna ve vozíku. Skončili předposlední. Ten večer řekl Rick pomocí počítače svému otci: „Tati, když běžíme, cítím se, jako bych nebyl postižený."

Tak začal velký epický příběh o otci, jenž se svým synem objíždí běžecké závody, maratóny, duatlony, triatlony i ironmany. Společně absolvovali přes 1000 závodů, maratón spolu zaběhli v nejlepším čase, který jen o 30 minut pokulhával za tehdejším světovým rekordem. A běželi a jeli spolu na kole napříč celými Spojenými státy - přes 6000 kilometrů ve 45 dnech.

Jednou se Ricka někdo zeptal, co by dal svému otci, kdyby to mohla být jen jedna jediná věc. „Posadit ho pro změnu pohodlně do sedátka a tlačit jej před sebou," zněla odpověď neúnavného sportovce.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce