Rubriky:

Odjinud

Atletka cestou z tréninku vytáhla ženu a dítě z hořícího domu

13. prosince 2015 07:41 - Saint Petersburg

Když Meredith Mikellová vyrazila ve středeční ráno na svůj trénink výjimečně v tuto dobu, netušila ještě, že je to šťastné řízení osudu. Pokud by nebyla ve správný čas na správném místě, matka se svou pětiletou dcerou by už nemusely žít. Náhoda, duchapřítomnost a obětavost způsobily, že příběh měl šťastný konec.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Za svůj život mohou zachráněné děkovat skutečnosti, že se Meredith Mikellová rozhodla vyladit formu před nadcházejícím půlmaratónem Florida Holiday Halfmarathon a šla běhat i v tuto pro ni netradiční hodinu. Šťastná souhra náhod přivedla běžkyni vracející se už ze svého tréninku do ulice čtyři bloky od jejího domu. U jedné z vil si všimla hustého kouře valícího se z její přední části. Před domem stálo nějaké auto, obyvatelé byli pravděpodobně doma.

ČTĚTE TAKÉ: Nezkušený mladík vyhrál závod, na kterém si vylámaly zuby i světové špičky

Mikellová nezaváhala ani na chvíli. Rychle běžela k zamčenému postrannímu vchodu a začala hlasitě tlouct na dveře. „Měla jsem strach, že lidé uvnitř už omdleli, když se nadýchali zplodin," řekla později zachránkyně novinářům. Po chvíli bušení se objevuje udivená mladá žena. O tom, že její dům zachvátil požár, zatím neměla ani tušení. Kouř ani plameny doposud nepronikly do obytných prostor.

Obě ženy spěchají do patra, kde ještě spí pětiletá holčička. Až když všechny šťastně stojí před domem, je čas zavolat požárníky. Ti dorážejí do několika minut. Požár vzniklý od světla na verandě se jim daří dostat pod kontrolu. I přes jejich rychlý a úspěšný zásah však dům utrpěl rozsáhlá poškození od požáru, kouře i hasicí vody. Běžkyni Mikellové však v tuto chvíli nepřipadá, že je její povinnost pomoci u konce. Ve prospěch postižené rodiny vypisuje také veřejnou sbírku.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 1000 policejních kilometrů za 20 dní. Chce pomoci dětem

Pomáhat naprosto neznámým lidem připadá Meredith Mikellové naprosto normální. Sama byla za studií na střední škole členkou dobrovolného sdružení záchranářů. „Když jste jednou součástí takové organizace, některé věci vám zůstávají v krvi. Máme prostě takový instinkt pomoci, když vidíme nějaké trable," vysvětluje skromně běžkyně.

kü, Sport.cz

Pomohli byste v podobném případě?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce