Rubriky:

Odjinud

Jeho touha po šílenostech nezná mezí. Austrálie má svého hrdinu

27. prosince 2015 08:59 - Praha

Když vás baví výzvy, patrně nikdy nepřestanete. Zářným příkladem je australská běžecká legenda a bývalý poslanec australského parlamentu Pat Farmer. Před pár dny oznámil, že si chce užít Indii. Za 60 dnů hodlá uběhnout 4600 kilometrů.

 

Facebook: Pat Farmer: Ultramarathon Runner

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Od jinu k severu přes deset států a záležitost, která nese název The Spirit of India Run. Akce vypukne 26. ledna příštího roku, což je významné datum pro obě země - Den Austrálie a Den indické republiky. „Mým cílem je získat sto tisíc dolarů na podporu vzdělávání pro dívky v Indii," řekl Farmer pro sportskeeda.com

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

„Tento pozoruhodný Australan má pozoruhodné vytrvalostní schopnosti a tento běh, to je další krok v posilování vztahů mezi našimi dvěma zeměmi," nechal se slyšet Patrick Suckling, australský vysoký komisař v Indii.

Farmer a běhání na různé způsoby, to jde dohromady. Ustanovování rekordů, na které ještě nikdo nedosáhl. V roce 2014 běžel dvacetidenní mírový závod z Lisabonu do Jordánska, Izraele a na palestinské území. Také putoval od severního pólu k jižnímu pólu, když běžel dva maratóny každý den. Za téměř rok zvládl přes 20 000 kilometrů přes 14 zemí a pomohl získat finanční prostředky pro Mezinárodní červený kříž.

„Jsem jedním z těch, kteří mají pohodlný život. Jestliže otočím kohoutkem, voda teče. Můžu si koupit oblečení, postavit si střechu nad hlavou," vysvětloval svůj pohled na život muž, kterému je třiapadesát let.

Dal si i "Mount Everest"

V roce 1999 tento neúnavný běžec oběhl nejrychleji Austrálii, když za 191 dnů a deset minut zvládl 14 662 kilometrů. Mezi jeho povedené kousky patří i uběhnutých 10 tisíc kilometrů, na které potřeboval 129 dnů a vytvořil nový světový rekord.

Poznal i běh v tropech, když 83 dnů běžel 6307 kilometrů na trase Brisbane - Darwin. Rok předtím dokázal zase 24 hodin zdolávat v Sydney věž AMP. Vertikálně zaběhl vzdálenost rovnající se Mount Everestu. A to nejsou zdaleka všechny běžecké zářezy tohoto běhajícího monstra. S čím přijde po Indii?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce