Rubriky:

Odjinud

Železný kovboj se utrhl. Dal 50 Ironmanů v 50 dnech!

23. prosince 2015 08:54 - Praha

Plavání 3,86 kilometrů, kolo 180,25 kilometrů a jeden maratón, který má 42 195 metrů. To vše každý den v padesáti dnech v řadě, navíc v padesáti státech USA. Ultra Ironman v podání James Lawrence se zapsal v roce 2015 mezi nejvýživnější sportovní zážitky, který tento svět nabídl. Do Guinessovy knihy rekordů se zapsal táta pěti dětí, triatlonový trenér a osobní kouč.

 

Facebook: James Lawrence

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Mám pět malých dětí, jsem s nimi velmi aktivní, chci být pro své děti příkladem," nechal se slyšet pro World Newswire devětatřicetiletý sportovec, který chtěl takto získat finanční prostředky pro britskou organizaci Jamie Oliver Food Foundation.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Poslední Ironman mu připadl na stát Utah. Průměrně musel své tělo držet v provozu 14,5 hodiny denně, spal čtyři až pět hodin. Tímto strojovým tempem jel padesát dnů, kdy musel každý den dokončit všechny tři disciplíny.

Kde se vzal tento železný kovboj? Už v roce 2012 si prošel třiceti extrémními triatlony v jedenácti zemích. Už tehdy byl vepsán do světové knihy rekordů.

Jeho cesta skončila v roce 2015 v Utahu, ale nejhorší byla Arizona a Tennessee. Usnul, spadl z kola a potloukl se. Jenže žádný čas na odpočinek. „Byl to jeden z největších bojů, zvláště na kole. Při plavání a běhu musíte být aktivní. Jenže na kole se dá usnout snadno. Stalo se to rychle, během pár sekund," vzpomínal.

Lidi kolem sebe jako palivo na cestu

A netrpěl jen kvůli zraněním z pádu, svoji daň si vybralo i opotřebování těla. Puchýře na nohou, nehty, které radši chtěly slézt, bolení prstů na nohou a bolest mezi nohama. Padesát probuzení, po němž pokaždé začínal stejně - vejce a bramborové placky. Denně do sebe vpravil až 8 tisíc kalorií. Dohlížel na něj trenér, měl kolem sebe dva pomocníky, kteří s ním cestovali, jednou týdně prošel masážní a regenerační fází, aby tělu na chvíli ulevil.

Jeho neuvěřitelná cesta vzbudila ohlas, pozval lidi, aby se k němu připojili, když běžel posledních pět kilometrů z každého maratónu.

„Někdy jich běželo deset, jindy zase dva tisíce. Oni byli má inspirace. Sdíleli se mnou své příběhy. Pro mě to byl takový ping-pong emocí. Sbíral jsem jejich příběhy a používal je jako palivo na další den. Tohle nejde popsat slovy," usmál se železný kovboj, který patrně ještě dlouho nezrezne.

lik, Sport.cz

Kolik máte za sebou Ironmanů?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce