Rubriky:

Odjinud

Dostal 1250 korun za hodinu sportu. Práce, která není pro smrtelníky

23. prosince 2015 12:43 - Praha

Zach Bitter se rozběhl a doběhl si pro nový americký rekord na sto mil, což je v přepočtu necelých 161 kilometrů. Čas 11 hodin, 40 minut a 55 sekund byl stanoven na den slunovratu v Phoenixu v Arizoně. Běžel v průměru míli za sedm minut.

 

Twitter: @zachbitter's post

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Bitter před pár dny posunul čas o téměř sedm minut, což dokazuje, že tento zkušený devětadvacetiletý americký ultra běžec má stále tendenci se zlepšovat.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Bitter absolvoval závod na okruhu, který měřil 400 metrů, celkem musel uběhnout 402,5 kola. Za svojí výhru vyinkasoval 600 dolarů, to je 15 tisíc korun, což za dvanáct hodin není špatný výdělek, ale při té námaze pro mnohé nedosažitelný stav. Ani představa 1250 korun za hodinu nepřesvědčí většinu lidí, aby zrovna tohle zkusili.

„Byla to pro mě nová zkušenost. Zaběhl jsem si takto 68 kol, což je 17 mil, ale to není zdaleka trénink na mentálních 100 mil. Snažil jsem se zůstat v přítomném okamžiku, nechtěl jsem přemýšlet moc dopředu. Když začnete dumat nad 400 koly, tak tím může být přemoženi. Měl jsem svoji představu, součástí bylo i překonání amerického rekordu. Před startem jsem si provedl nějaké výpočty a přišel na to, že kolo musím dát asi za 1:44," citoval server running.competitor.com Bittera.

Když se běží 1000 mil

Nejrychleji na světě 100 mil zaběhl podle serveru iau-ultramarathon.org v roce 2002 ruský běžec Oleg Charitonov, který dosáhl na čas 11:28:03. Nejlepší ženský výkon drží Maďarka Edit Bercesová z roku 2002, když dosáhla na čas 14:25:45.

Statistiky zahrnují také extrémní výkony, které jsou pro normálního smrtelníka nepředstavitelné. Zkuste si představit desetinásobek sta mil. Řek Yannis Kouros zaběhl 1000 mil za 10 dní, 10 hodin, 30 minut a 36 sekund. Meta, která drží už od roku 1988. „Považuji to za duchovní cestu, za cestu, k níž nemusí vždy nutně patřit cíl nebo konec," pravil kdysi o svém běhání muž, který patří historicky mezi nejvýkonnější ultra běžce na světě.

Mezi ženami patří prvenství na 1000 mil Sandře Barwickové z Nového Zélandu. Potřebovala proti nejlepšímu mužskému výkonu na pokoření o dva dny a čtyři hodiny více.

Kolik času byste potřebovali vy?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce