Rubriky:

Odjinud

Miliardář, který vydělá za 120 sekund na byt v Praze, začal běhat

9. ledna 2016 09:02 - Praha

Patří do dvacítky nejbohatších lidí na světě. Jeho jmění přesahuje 46,5 miliard dolarů, což je částka, kterou si nikdo z nás neumíme ani představit. Osoba, která si za dvě minuty vydělá na byt v Praze, má i obyčejné záliby. Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, se rozhodl, že tento rok uběhne 365 mil. Stane se běžcem, bude potit triko jako milióny dalších, podstatně méně bohatých.

 

Facebook: A Year of Running

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jedenatřicetiletý Američan zveřejnil tuto zprávu pár hodin po Novém roce. „Chci uběhnout 365 mil v roce 2016. To je fyzická výzva pro tento rok."

Na Facebooku (kde jinde) vytvořil veřejnou skupinu, kde se mohou běžci podělit o své zážitky, zkušenosti. Dnes už má tato běžecká komunita přes 90 tisíc členů (stav k 8. lednu).

„Je to hodně běhání, ale není to šílené, je to jen jedna míle denně. Mírným tempem to je méně než deset minut běhu za den." Pravda, uběhnout 1,61 kilometru za den by neměl být problém.

Před rokem Zuckerberg přišel také s výzvou. Tehdy nešlo o svaly, ale o ducha. Chtěl více číst a přečíst nejméně dvě knihy měsíčně. Proto založil o svém počinu na internetu virtuální čtenářský klub, který už 6.ledna 2015 měl přes sto tisíc fanoušků.

Co přidá knihomol a běžec za rok? Pokud by se ale nyní rozhodl koupit byt v Praze, moc času mu to nezabere. Vyděláno má za 120 sekund.

Mark Elliot Zuckerberg
Syn zubaře a praktické lékařky se narodil se 14. května 1984 ve státě New York. Je americkým programátorem, podnikatelem, spoluzakladatelem, prezidentem a výkonným ředitelem Facebooku s jednodolarovým ročním platem. Dne 4. února 2004 zahájil ze svého harvardského pokoje činnost Facebooku. Hodnota jeho osobního majetku byla k listopadu 2015 časopisem Forbes odhadována na 46,5 miliard dolarů. (Zdroj: wikipedia.org)
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce