Rubriky:

Odjinud

Zastav, my to vyběhneme, rozhodl Čech pod Vesuvem. Taxikář si ťukal na čelo

10. ledna 2016 09:00 - Praha

Běhat se dá kdykoli a kdekoli. A někdy vás také nemusí okolí chápat. Tento případ zažil na vlastní kůžu také český železný muž Petr Vabroušek. Část vánočních svátků prožil ve středomoří, kde se chystal na novou sezónu. Do jeho přípravy v Itálii nakoukl i jeho syn Filip.

 

facebook P. Vabrouška

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Právě konec roku Vabrouškovi i jeho synovi přinesl nezapomenutelný zážitek, po kterém se navždy zapsali do paměti italského taxikáře. A s velkou pravděpodobností se o nich nedaleko sopky Vesuv bude hodně vyprávět. Není divu. Pokud je domorodec zvyknutý na léty zavedený standard, tak nečekaná výjimka ho vyhodí z kolejí.

„Hrozně nás pobavil taxikář v Neapoli. I když možná spíše my jeho. Poprosil jsem ho, aby nás s Filipem vysadil deset kilometrů pod Vesuvem, že si to vyběhneme a seběhneme sami. Myslel si, že jsem jen veselá kopa a stále odmítal skutečně zastavit. Nakonec jsem mu skoro musel dupnout na brzdu," vzpomínal Vabroušek na odvoz, který si stále trval na svém. Tím ale jeho kuriózní příběh neskončil.

Atmosféra jako na Tour de France

„Na parkovišti pod vrcholem nám s ostatními taxikáři udělal atmosféru jako na Tour de France včetně občerstvovačky. Říkal, že teď už to bude jeho neapolská zajímavost pro turisty číslo jedna," smál se při vyprávění český železný muž, který si žádná velká předsevzetí do nového roku nedával. Ale sportu se úplně nevzdal.

„Všichni jsme si dali Silvestrovský běh, který pořádáme ve Zlíně. Pro mě to byl po pauze očistec, ale ostatní si to užili."

A co v tomto roce? „Co se týká sportu, tak výsledkově bych určitě chtěl obhájit co nejvíce vítězství z loňska a dobít nějaká nová. Hlavně si ale i nadále chci sport užívat a bavit se jím," dodal Vabroušek, který má jasno o nové sezóně.

Hlavními vrcholy by měly být mistrovství světa a mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu. Dále série Ironman a Challenge, obhajoba Mistrovství ČR, Slovenska a Rakouska a znovudobytí Isramana. „Tradičně si budu chtít vyzkoušet i nové závody. V únoru světový pohár v dlouhém triatlonu v Havaně na Kubě, v dubnu Marathon Des Sables na Sahaře a v srpnu legendárního Norsemana," dodal Vabroušek.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce