Rubriky:

Odjinud

Ukradli tretry Usaina Bolta, nejrychlejšího muže planety

24. ledna 2016 08:27 - Londýn

Vzácnou relikvii moderní atletiky odcizili neznámí pachatelé na předměstí Londýna. Britská BBC oznámila, že doposud neidentifikovaní pobertové ukradli z odstaveného vozu BMW ve čtvrti St Albans vydražené běžecké boty Usaina Bolta.

 

Jan Handrejch, Právo

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Usain St. Leo Bolt je jamajský sportovec platící za nejrychlejšího muže planety. Drží totiž světové rekordy ve sprintu na 100 metrů, 200 metrů a štafetě 4x100 metrů. Navíc také rekord na neoficiální trati o délce 150 metrů. Svoje šampiónské tretry Puma s vlastnoručním podpisem věnoval hvězdný atlet do charitativní dražby. Boty byly umístěny ve stříbrno-bílém zarámování společně s potvrzeným certifikátem pravosti.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Konečný majitel zaplatil za Boltovy prostředky obživy „značnou peněžní sumu", sdělila BBC. Zloději vnikli do auta mezi půlnocí a desátou hodinou ranní, rozbili drahý rám a boty podepsané šampionem si i s certifikátem odnesli.

ČTĚTE TAKÉ: Lidská malost. Zloděj ukradl sportovci „nohy"

Celá věc se odehrála krátce před vánočními svátky, takže lze předpokládat, že nějaký bohatší fanoušek atletiky prožil neopakovatelného Ježíška. Zda mu radost dlouho vydrží, není zatím jasné. Policie oslovovala pravděpodobné svědky incidentu a je možné, že už má nějakou stopu. Útěchou pro oběť této veskrze smutné události může být ale fakt, že peníze pro potřebné zůstaly nedotčeny, a tak laskavý skutek i přes tyto negativní okolnosti splnil svůj smysl.

kü, Sport.cz

Byli byste ochotni přestoupit zákon, kdybyste mohli získat trofej svého oblíbeného atleta?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce