Rubriky:

Odjinud

Všichni jen nevěřícně koukali. Pudl sejmul možného vítěze

26. ledna 2016 08:51 - Gunma

Nikdo z nás si nedokáže představit pocity chlapa z čela závodu, kterému přes cestu nepřeběhne černá kočka, ale černý pudl zkřížený s kdoví čím a vyřadí jej z boje. Frustrace, zlost, zoufalství? Sportovec na sobě nedal nic znát, slibný výsledek se ale nakonec nekonal. Co udělají Japonci neukázněným divákům zodpovědným za karambol?

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Černý pes přes cestu může v některých případech věstit více neštěstí než černá kočka. Na vlastní kůži si to ověřil keňský vytrvalostní běžec Paul Kuira, jenž se účastnil novoročního šampionátu New Year Ekiden, v Japonsku velmi populárního a sledovaného závodu.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Běžec už podle svého čísla na hrudi patřil k favoritům běhu. V danou chvíli dokonce zaujímal čelní místo ve vedoucí skupině, když tu náhle z řady diváků nekontrolovatelně vyskakuje černá pouliční směska vzezření pudla, podráží favorizovanému atletovi nohy a nechává tak v prachu cesty rozplynout všechny jeho naděje na umístění na stupních vítězů.

Běžec sice reaguje velice rychle a s obdivuhodnou agilitou se sbírá ze země a pokračuje v závodu, čelo balíku ale už ztratil a do cíle se nakonec dostává na dvanácté pozici s 26vteřinovou ztrátou. Kromě odřených kolen asi zabolí i soutěživá duše. S dvanáctým místem běžec mnoho popularity nenadělal.

New Year Ekiden je každoročně konaný závod štafet složených z firemních týmů na trati přes 100 kilometrů dlouhé. V Japonsku je velice populární a televize jej po celé zemi přenáší živě.

Jak se ale s takovými případy vyrovnávají v Zemi vycházejícího slunce? Dle starých tradic by měli viníci neprodleně spáchat rituální sebevraždu seppuku. Zda se majitelé psa či živočich samotný postavili k celé věci dle samurajského kodexu, ale zpravodajské agentury neuvedly. A favorizovaný Keňan byl zřejmě natolik přátelský, že kvůli incidentu nerozpoutal ani vendetu. Za nos by se tak měli chytit alespoň samotní organizátoři závodů a popřemýšlet, jak takovým excesům v budoucnosti zamezit.

ČTĚTE TAKÉ:
Osmiletý bojovník se vzpírá osudu. Nezastavil ho ani nádor

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce