Rubriky:

Odjinud

Živě

Tohle nebyla nuda. Všude se najdou příběhy. Někdy i dechberoucí

7. února 2016 08:10 - Praha

Pokud vás od půlmaratónu dělí tisíce kilometrů, nemusí přeprava jít vždy snadno. Před pár týdny to poznala Angelica Patinová, která si chtěla zaběhnout půlmaratón v Miami, ale potřebovala se přesunout z New Yorku. Aby vše stihla, musela využít letadlo, vlak i auto. Nakonec proběhla cílem v osobním rekordu 01:55:19.

 

miamiherald.com

„Všichni moji přátelé mi řekli, že to byla moje nová strategie," svěřila se Patinová pro server miamiherald.com. Jak proběhla cesta za závodem, jak ubíhaly hodiny ke startu? Dva lety z New Yorku byly zrušeny, přišlo tedy řešení na kolejích. Cesta vlakem do Bostonu. Ten byl ale nakonec zpožděn o dvě hodiny, na letiště se dostavila devadesát minut před odletem. Běžkyně s těstovinami v batohu, aby měla přísun sacharidů před závodem. Stále myslela na svůj cíl.

Přišlo další zpoždění, následujícím letadlem se ale už dostala do Miami. Nakonec šlo o devatenácti hodinový výlet, kde došlo jen na tři hodiny spánku. Ale byla na místě. V porovnání s cestovním dobrodružstvím se tohle už dalo překonat.

Patinová nebyla sama, která se musela v Miami překonávat. Jose Antonio Pagan tlačil na invalidním vozíku Bretta Atwooda, který má obrnu mozku. Maratón nakonec oba dali za čtyři hodiny. Atwood vážil 58 kilo, po závodě jako by přibral. „On snad měl 70 kilo. Byla to jedna z nějtěžsích věcí, které jsem kdy udělal, ale také nejvíce potěčující," dodal Pagan.

Podivný chlápek s tácem

Neděle přinesla i další zajímavé příběhy. Ricky Arriola si odběhl 21 kilometrů tréninkově na únorový maratón v Tokiu. Co je na něm zajímavého? Je komisařem Miami Beach. „Já jsem zaujatý, ale je pravda, že část okolo Miami Beach je nejlepší, protože stojí u vody. Je tam tolik historických budov. Pro mě je to nejkrásnější část závodu," přiznal Arriola.

Mezi kuriozity se zapsal Dennis „Coatman" Marsella, jeden z nejpůsobivějších kaskadérských maratónců, který běhá navlečen do kabátu a přitom drží tác s plastovým žlutým pohárem. A to mu je 64 let, závod dokončil v čase pod pět hodin.

Svoji rutinu dokončil také Larry Macon, který je zapsán v Guinessově knize rekordů. Právník, kterému je 71 let, dokončil svůj maratón číslo 1605! A pak že běhání může být nudné.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji proběhlo od 10. do 26. května 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce