Rubriky:

Odjinud

Před vlčími smečkami je museli chránit psi

6. února 2016 07:50 - Ulánbátar

Zazávodit si uprostřed pravé mongolské zimy vám asi nepřijde jako úplně dobrý nápad. Nicméně se našlo hned devět nejdrsnějších horských běžců, kteří v odlehlé krajině asijského státu zdolávali horské hřebeny i zamrzlá koryta řek. Konečné vítězství si domů vezl lékař z Velké Británie.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Běžci si pochvalovali dobré podmínky pro populární ice running, běh na ledu či sněhu. Všichni se také shodovali na tom, že bylo vcelku náročné držet se trati. Byla sice dobře vyznačena, ale kvůli všudypřítomnému strachu z vlků a nádherným horám kolem prý nebyli schopni udržet pohled na cestě.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Největší nebezpečí číhající na účastníky prvního Čingischánova ledového maratónu (Ghenghis Khan Ice Marathon) představovali právě vlci a nízké teploty. Závod se konal v úchvatné scenérii kolem řeky Tuula Gol, což je oblast velice hustě osídlená vlky. Bylo nutné chránit závodníky pomocí týmů psích spřežení, které zároveň dopravovaly také zásoby a lékařské vybavení.

Celý závod absolvovalo pouze devět běžců, další, podpůrní běžci, se ale připojovali na určité úseky trasy. Vítězný Andrew Murray doběhl v čase 3 hodiny 7 minut. O více než půl hodiny později protnul cílovou pásku druhý běžec, Australan Douglas Wilson. Celkově čtvrtá doběhla první z žen, Australanka Lucja Leonardová v čase 4 hodiny 19 minut. Zajímavostí je, že se Čingischánova maratónu zúčastnila také jedna Slovenka. Lenka Ištvánová se v ženské kategorii dělila o druhé místo s Britkou Marinou Rangerovou.

ČTĚTE TAKÉ: Extrémní boj s mrazem, ledem a medvědy. Trénují i v továrně na lednice

Vítězný Brit si v cíli pochvaloval podmínky: „Nádherný den! Když jsme vystartovali, mohlo být tak 34, nebo 35 stupňů pod nulou. Teď máme mínus 26. A to je perfektní a vlastně vcelku teplé počasí na mongolskou zimu. Před třemi dny jsme tu měli mínus 47!"

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce