Rubriky:

Odjinud

Živě

Absolutní šílenost! Za milión můžete být taky extrémisté

16. února 2016 09:28 - Punta Arenas

Mnozí vytrvalci už dnes maratón nepovažují za nic mimořádného či extrémního. A hledají další výzvy. Na konci ledna odstartovalo neuvěřitelné dobrodružství patnáct náruživých běžců s jediným cílem ‒ za sedm dnů obletět všech sedm kontinentů a na každém z nich absolvovat jeden maratón.

 

facebook WMC

Účastníci tohoto šíleného zájezdu nestojí pouze před sportovní nebo psychickou výzvou, ale také před výzvou logistickou. A ta někdy představuje ten nejtěžší oříšek. Nejde totiž jen o to zdolat za sedm dnů 295 kilometrů v běžeckých botách, ale také si odsedět 60 hodin v letadle. A samozřejmě mít vždy vše potřebné po ruce, v letadle a následně zase po ruce.

Někdy pořádně zamíchají kartami letecké společnosti, když vaše zavazadla někde zapomenou nebo pošlou na druhý konec světa. Někdy zasáhne osud i z jiné strany. Své by k tomu mohla vyprávět účastnice Sarah trpící astmatem, které během třetího maratónu na Floridě někdo ukradl ruksak a kabelku s cestovními doklady a důležitými léky. Nějakým zázrakem se jí podařilo získat náhradní doklady, aby mohla doslova v poslední vteřině stihnout letadlo do Madridu, kde už na běžce čekala další výzva. Možná dokonce ta nejtěžší.

Startovné u sedmidenní výzvy činí 36 000 € (dle aktuálního kurzu České národní banky 974 340 korun). Na účastnících ale je dostat se na vlastní náklady do Punta Arenas v Chile a z posledního závodu v australském Sydney zpět domů.

Projekt World Marathon Challenge startuje první zkouškou odvahy ‒ maratónem v Antarktidě. Další zastávkou je Punta Arenas v Chile, následuje Florida a poté Madrid. Právě v hlavním městě Španělska jde o deset koleček vedoucích neustále do kopce a z kopce. I tuto výzvu nakonec absolvovali všichni účastníci včetně Sarah úspěšně.

Po dvouhodinovém letu přistáli v marockém Marrákéši, aby zde absolvovali půlnoční maratón s pořadovým číslem 5. Následuje Dubaj ve Spojených arabských emirátech a poslední sloku vytrvalecké písně tvoří maratón v australském Sydney. Všech patnáct účastníků dokončuje. Takže to vlastně zase až takový extrém nebyl, nebo ano?

ČTĚTE TAKÉ:
Do cesty za životním snem se postavilo letadlo

kü, Sport.cz

Chtěli byste se něčeho takového také zúčastnit?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce