Rubriky:

Odjinud

Zápisník z Domova šampiónů: Čech dostal po koupání s krokodýly strach z malárie

14. března 2016 06:43 - Iten

Desítky zážitků mezi stovkami naběhaných kilometrů nasbírá elitní český vytrvalec Jiří Homoláč při tréninkovém pobytu v keňském Itenu zvaném Domov šampiónů. V nejnovějším díle svého zápisníku pro behani.sport.cz popisuje, na jaká nebezpečná zvířata v Africe narazil a jak ho vylekaly náhlé nevolnosti.

 

Oficiální facebook Jiřího Homoláče

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Po čtyřech týdnech náročného tréninku jsme si naplánovali zpestření v podobě safari, na které jsme si vyhradili víkend. V sobotu ráno pro nás přijel John, řidič a průvodce v jedné osobě. Vydali jsme se do přibližně 150 kilometrů vzdáleného Národního parku Nakuru.

Každému, kdo se do Keni chystá, bych návštěvu některého z parků rozhodně doporučil, je to zážitek na celý život. Park Nakuru se jen hemžil rozličnými druhy zvířat, od buvolů, antilop, zeber, opic, žiraf až po mnoho druhů ptáků. Nesmím opomenout stádo nosorožců, které jsme měli možnost pozorovat jen pár metrů od našeho vozu.

Neděle byla ve znamení výpravy k jezeru Bogoria, známému svými horkými prameny a plameňáky. Bohužel pro nás turisty tento park změnil svou tvář, hladina vody v jezeře se zvedla a gejzíry už nedosahují výšky padesáti metrů, ale pouze současných dvou.

Průvodce našel škorpióna

Návštěvu safari jsme zakončili u jezera Baringo. Zde nás místní uvítali výtečnou rybou k obědu. Byli jsme tak vyhladovělí, že bychom snědli téměř cokoliv.

Po obědě jsme se vydali na okružní plavbu po jezeře s krokodýly a několika druhy ptactva. Při vylodění na ostrově uprostřed jezera jsme se nechali zlákat horkým sluncem a příjemnou teplotou vody a vykoupali se.  Krokodýli měli zřejmě své vlastní zájmy, tudíž k žádnému ohrožení na životě nedošlo. Náš průvodce ovšem nelenil a ukázal nám pod kamenem škorpióna, o němž tvrdil, že je jedovatý.

Cestou zpět jsme připluli blíže k obydlí rodinky hrochů, nejnebezpečnějšího zvířete v Africe. Znamenitě zakončený víkend.

Pokažené narozeniny

Všechny dny nejsou pohodové. Bohužel mě neminulo ani pár dní, kdy mi nebylo moc do smíchu a únavou z tréninku to nebylo.

Začátek šestého tréninkového týdne byl vynikající, běhalo se mi skvěle, bohužel uprostřed týdne, v noci na 25. února (shodou okolností den mých narozenin) se mi udělalo dosti nevolno. Probudil jsem se v noci s horečkou a žaludkem v burácivém stavu.

Okamžitě jsem vystartoval směr WC objímat záchod. Stejný výjev se opakoval po pár hodinách znovu, horečky střídala zimnice. Naštěstí mi ten den přiletěla přítelkyně, takže se o mě v těchto těžkých chvílích hezky starala. Dva dny poté jsem ještě neměl chuť k jídlu a cítil se velmi slabý.

Chvíli jsem se bál, že by to mohla být i malárie, ale v dalších dnech se děsivý scénář již naštěstí neopakoval a já se postupně dostával do normálu. Co tě nezabije, to tě posílí a opět pokračuji v plném tréninku.“

Jiří Homoláč, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce