Rubriky:

Odjinud

Boltův rekord na stovce padl. Už zase!

13. března 2016 08:45 - Toronto

Usain Bolt je často označován za nejrychlejšího muže planety. To pro ty jeho světové i olympijské rekordy ve sprintech na sto či dvě stě metrů. Bylo jen otázkou času, kdy se najde jeho přemožitel. Zatím jsme byli svědky pouze někdy až směšných pokusů sesadit tohoto krále rychlosti z jeho zaslouženého trůnu. Teď je ale všechno jinak. Sprintera na sto metrech porazil ultramaratónec. Podívejte se, jak k tomu došlo.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Není to tak dávno, co se známý americký sprinter Justin Gatlin chlubil, že už rekord Usaina Bolta překonal. Ovšem za pomoci obřích větráků, které mu mířily do zad. Na to, že první pozitivní výsledek testu na doping měl už v juniorském věku, si tento chrabrý mužik docela troufá.

ČTĚTE TAKÉ: Šok! Pět dní a zrodila se legenda. Farmář zahanbil světovou elitu

To ultramaratónec Greg Vollet žádné podpůrné prostředky nebral. Přesto Bolta překonal. A dokonce v mnohem obtížnějším terénu, než je perfektně připravená stometrová trať na atletickém oválu. Jak je to možné? Jednoduše. Záleží jen na úhlu pohledu. No, nebo ani ne tak na úhlu jako na rovině. Ta rovina byla totiž trochu nakloněná.

Boltův světový rekord 9,58 vteřiny se otřásá v základech. Kanadský magazín Running hlásí Volletem dosažený čas 9,55. O tři setiny lepší čas, než je současný světový rekord! A jestli ne, tak se kanadští soudruzi zmýlili.

kü, Sport.cz

Co byste potřebovali na překonání Boltovy stovky vy?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce