Rubriky:

Odjinud

Živě

Frajer vyrazil na závody v drahém obleku. Světový rekord překonal o 18 minut!

18. března 2016 09:01 - Tokio

Nestává se tak často, abyste na atletických závodech viděli sportovce v něčem jiném než v elastických dresech s potisky sponzorujících firem. Juki Kawauči dorazil na závody excelentně upraven - střih vlasů podle poslední módy, černé brýle, běloskvoucí košile s kravatou, černý oblek na míru. Nechyběly ani bílé rukavičky. A na nohách? Samozřejmě sportovní boty. Celé černé. Elegán si to může dovolit. Patří mezi nejlepší a nesponzoruje jej ani jedna firma.

 

Twitter @pinobubu

Kawauči je ve svém rodném Japonsku dobře znám a mnohými obdivován. Pro nemálo z nich je národní hrdina. Rozhodl se totiž vydat na nelehkou dráhu elitního maratónského běžce bez jakéhokoli sponzoringu korporací. Snad jako jediný nemusí nosit obrandované oblečení s logy firem. Rozhodl se pro čirou svobodu. Chodí do práce na plný úvazek jako kdokoli jiný a k tomu trénuje jako elitní běžec. Maratón umí i za 2 hodiny 8 minut (mimochodem čas, který ještě žádný Čech nikdy nezaběhl).

ČTĚTE TAKÉ: Světový rekord na sto metrů zlomen. Nevídaný čas padl v rukavicích

Nyní na Kuki Half Marathonu dosáhl i přes svůj pro běh zcela nepraktický oděv času 1:06:42. O celých osmnáct minut překonal oficiální rekord pro zdolání půlmaratónu v obleku. Má to jen jediný háček. Trasa půlmaratónu Kuki není oficiálně certifikovaná, takže do Guinnessovy knihy rekordů se Kawauči nedostane. Nevypadá však, že by ho to nějak trápilo. „Jsem šťastný, že jsem rekord překonal, i když neoficiálně. V obleku jsem se příšerně potil, bylo to únavné. Ale lidi kolem to nesmírně bavilo."

Kawauči neustále dokazuje, že i přes své rozhodnutí ohledně sponzorů skutečně patří mezi elitu. Před třemi lety se stal kupříkladu prvním člověkem, který kdy uběhl dva maratóny pod 2 hodiny 10 minut během pouhých dvou týdnů. Šest dnů před půlmaratónem à la „man in black" zaběhl Lake Biwa Mainichi Marathon za necelé 2 hodiny 12 minut, tentokráte bez obleku. A co vy? Jaký zvolíte outfit, až se budete chystat na zdolání světového rekordu?

kü, Sport.cz

Jaký zvolíte outfit, až se budete chystat na zdolání světového rekordu?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 březen 2020 duben 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce