Rubriky:

Odjinud

Vertikální očistec na světové dominantě. Paříž pokořili Polák a Australanka

19. března 2016 08:01 - Praha

Vertikální dřina na romantické stavbě, kterou obdivuje celý svět. Paříž a Eiffelova věž. Sto běžců se ve čtvrtek rozhodlo, že vyběhne 1665 schodů. Mezi muži nakonec kraloval Polák Piotr Lobodzinski, který vyhrál časem 7:48 minuty a připsal si rekordní čas. Nejrychlejší ženou se stala Australanka Suzy Walshamová. Vrcholu se dočkala po čase 9:48.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Závod se uskutečnil v noci, kdy na pařížskou atrakci nečekají davy turistů. Mezi soutěžící se dostal i muž bez nohy, který se vydal pokořit věž za pomoci berlí s číslem 100.

Lobodzinski vyrazil na trať s číslem 01 na dresu, což také potvrdil. Po necelých osmi minutách ho nahoře čekal potlesk a on mohl zvednout ruce nad hlavu, i když dosti znaven. Jeho proplétání schodišti skončilo triumfem. „Cítím se skvěle, zlepšil jsem rekord, doufám, že toto pódium si za rok opět zopakuji," zářil Polák, který tu vyhrál i v minulém roce. Stejného výsledku dosáhla i Australanka.

V minulém roce se konal první ročník, kterého se účastnilo 61 běžců z 15 států světa. (Austrálie, Rakousko, Belgie, Brazílie, Bulharsko, Kanada, Španělsko, USA, Francie, Itálie, Nový Zéland, Polsko, Velká Británie, Slovensko a Česko).

V tomto roce šlo už o 100 sportovců, kteří byli namixování takto: 40 elitních atletů, které vybrala komise složená z mezinárodních odborníků, 50 amatérů bylo taženo losem a 10 běžců z organizací, které se předběžně registrovaly.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce