Rubriky:

Odjinud

Army Run vypustí první adrenalin aneb když vojáci z misí staví civil

4. dubna 2016 07:14 - Praha

Civil? Zapomeňte! Tohle není dovolená, víkendový sedánek s kávou v křesílku a sledování Studia kamarád. Tady se potí trika, leze, skáče, běhá. Do toho na vás řvou. Vítejte a nakrojte si svoji dávku vzrušení a zábavy. Vodní hladina potažená dýmem, štěkot psů, neustávající hluk a křik z amplionů a megafonů. Atmosféra netradičního překážkového běhu Army Run už buší na vrata. První letošní závod se uskuteční již 9. dubna v Hluboké nad Vltavou. A opět se na přípravě podíleli bývalí profesionální vojáci. A ti nemají „modré knížky“ v oblibě.

 

Archiv: Army Run

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V Hluboké nad Vltavou je na závodníky připraven nejméně náročný závod celé série. To jako poklidný start do této sezóny, aby se adepti moc nevystrašili. Trať civil je dlouhá pět kilometrů a čítá více než dvacet překážek. Připravovány jsou nejen pro prověření sil a zdatnosti závodníků, ale také k dokreslení armádní atmosféry. Závodů se účastní přímo také profesionální vojáci.

"Při přípravě se snažíme o maximální využití původních vojenských prostor, přičemž při tvorbě překážek vycházíme z přírodních prostor," přibližuje Ivan Novák, který byl patnáct let profesionálem v české armádě a poznal mise v Kosovu, Bosně, Hercegovině a také v Iráku. Nejen on pomáhá při konzultaci náročnosti tratí a překážek jednotlivých závodů Army Runu.

Army Run 2016
CIVIL: 9. dubna v Hluboké nad Vltavou (okolo 20 překážek a 5 kilometrů)
NATO: 16. července ve Vyškově (okolo 40 překážek a 10 kilometrů)
ARMY: 13. srpna (okolo 60 překážek a 15 kilometrů)
Termín posledního závodu bude upřesněn.

Každý závod je o zdolávání nejen fyzických možností, ale i psychických překážek. I těch bývá na trati dostatek, ať už se jedná například o stísněné prostory, tmu či reakci na zvukové podněty jako třeba štěkot psů či plačící dítě. V minulém roce měla část závodníků problém s psychickým blokem, když museli sníst červy. Nejnáročnější překážkou loňského roku byl přeskok přes okop za pomocí tyče.

"Důležitá je rovnováha mezi obtížností a zábavností, protože jinak je obtížnost bez zajímavosti k ničemu," doplňuje Novák a zároveň uklidňuje méně zdatné. „Hlubokou zvládne i průměrně trénovaný člověk." Někteří při závodu jistým způsobem trpí, ale také většinou závod dokončí. "Dá se to zvládnout i bez fyzičky, ale je to o vůli," uzavřel Novák.

Takže kdo ochutná?

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce