Rubriky:

Odjinud

Boj proti nášlapným minám. V Bogotě se běželo i v protézách

13. dubna 2016 13:20 - Praha

Běháním proti nášlapným minám. I takovým směrem může jít sport. Již popáté se takto sešlo tisíce běžců v Kolumbii, aby upozornili na problém jihoamerické země. První dubnovou neděli se sešli lidé na startu v Bogotě, aby uctili při jedenáctikilometrovém závodu oběti nášlapných min.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Jsem tu kvůli životu, štěstí, protože Bůh mi dal další příležitost k životu. A při sportu si lidé uvědomí, že neexistuje žádný handicap. Vše je o hlavě," řekl jeden z běžících Camilo Diaz.

„Narodil jsem se stejný jako všichni ostatní. Když jsem měl obě nohy, byl jsem schopen běhat. Když zažijete tento druh nehody, sport vám začne opravdu chybět, a mě skutečně chybí. K tomu se chci vrátit, k tomu, co jsem dělal předtím," nechal se slyšet před startem Fabian Ordonez.

Běžci se sešli na centrálním náměstí před zahájením závodu. Účastníci měli na sobě zelená trika a převážně kraťasy, aby byly vidět jejich nohy. Samozřejmě nechyběli i ti, kteří se vydali na trať za pomocí protéz. Nášlapné miny v zemi podle odhadů připravili o život 11 400 lidí.

Miny, jakož to jedny z nejzákeřnějších zbraní, jsou i v dnešní době hrozbou, přestože většina válečných konfliktů, kde byly používány, již pominula - 4. duben je veden jako Mezinárodní den proti nášlapným minám.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce