Rubriky:

Odjinud

Odstartoval nejtvrdší závod na světě. Nechybí ani Čech

13. dubna 2016 09:01 - Rabat

O ultramaratónu Marathon des Sables se tvrdí, že je nejtvrdší na světě. Vícedenní etapový závod se běží v pouštních podmínkách Sahary za velice striktních podmínek. Vše, co potřebujete na týden běhu, si nesete po celou dobu s sebou. Pořadatelé vám pouze doplní předepsaný počet litrů vody. Pokud chcete víc, následuje penalizace. V neděli začal 31. ročník této kruté výzvy.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Šampiónem závodu i letos zůstává Maročan Rachid El Morabity, jenž zvítězil v letech 2011, 2014 a 2015. Tento favorit se nekompromisně ujal vedení už v první etapě, kde za sebou nechal své dva krajany El Mouazize (na druhém) a Moudoujie (na třetím místě). V ženské kategorii vzaly věci do ruky Natálie. Ruska Natalia Sedychová a Francouzka Nathalie Mauclairová. Další výsledky ani přesné časy vítězů etap nejsou známy. Na oficiálních stránkách závodu zatím nefunguje ani live tracking, funkce živého sledování závodníků v reálném čase. Není tedy zatím známo, jak si vede český favorit triatlet Petr Vabroušek. Ten před nedávnem triumfoval při závodech na severním i jižním pólu.

ČTĚTE TAKÉ: Čech rozdrtil konkurenci na obou pólech. Teď bude bojovat v poušti

Nedělní zahajovací etapa měla 34 kilometrů a vedla přes písečné duny Erg Chebbi. Závodníci se během ní měli možnost „zahřát" a přivyknout na podmínky, které je nyní čekají až do víkendu. Následuje dalších pět etap soutěžních a jedna nesoutěžní charitativní. Nejnáročnější je čtvrtá etapa, jež zahrnuje den i noc. Pomalejší závodníci se mohou „těšit", že při této etapě zažijí východ slunce hned dvakrát.

Jako zástupy malých, zmatených, ale cílevědomých mravenců vypadá závodní pole z ptačí perspektivy. Je jasné, že uprostřed nejsušších míst na Zemi, v domovině nejrůznějších jedovatých živočichů, půjde do tuhého. „Musíte celý týden v extrémních podmínkách vystačit s tím, co máte v batohu. Nikdo vám nic nedoplní, a pokud si vezmete třeba málo jídla, máte smůlu a závod nedokončíte. Pokud budete potřebovat láhev vody navíc, následují dvě časové penalizace a při třetím doplnění diskvalifikace. Vezmete si málo oblečení nebo tenký spacák, budete mrznout. Vezmete si čehokoli moc a budete mít víc než patnáct kilo v batohu..." Takto onehdy rozjímal Petr Vabroušek nad svou účastí v tomto závodě.

kü, Sport.cz

Považujete takovéto závody ještě za rozumné?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce