Rubriky:

Odjinud

Tradiční závod a nový kabát. Salomon Trail Running Cup startuje

16. dubna 2016 12:18 - Praha

Šestý ročník a Salomon Trail Running Cup je opět tu. Celkem v tomto roce čítá sedm závodů, tři z nich se uskuteční ruku v ruce se závody Kolo pro život. V sobotu můžete obout cyklistické tretry, v neděli se přezujete do běžeckých bot. Zadov, Vrchlabí, Vysočina, Praha i Bratislava. Tady všude budete moci vyběhnout. Otevření sezóny připadlo tuto neděli na Cross Country Baba-Kamzík.

 

Salomon Trail Running Cup

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Projekt STRC nám byl od počátku sympatický především díky své koncepci. Střídání terénu, prvky volné přírody či různorodý profil," říká David Trávníček, šéf agentury Petr Čech Sport, která se podílí na produkci. „Přesně tyto atributy vyznáváme také v seriálu Kolo pro život a odlišují nás od konkurence. Projekt je vhodným doplněním portfolia volnočasových aktivit pro širokou veřejnost. Běh společně s kolem patří mezi nejrozšířenější sporty u nás."

Milovníci kola a běhu se budou moci sejít celkem při této akci třikrát. Ti odvážní si mohou zkusit sportovní dvojboj. Ten bude možno vyzkoušet ve Vrchlabí 9.-10.7., na Zadově 30.-31.7. a také v Novém Městě na Moravě 1.-2.10.

Seriál v tomto roce nabídne i novinky, rozeběhne se do nových míst. „Ke známým závodům z dřívějších let, jakým je slovenský Cross Country Baba-Kamzík, budou letos přidány závody zcela nové, například Prague Trail Run Hostivař nebo Vysočina Arena Trail Run," říká Vilém Omcirk, marketingový manažer.

Termínová listina:  
Datum Závod Trasy
17.4.2016 Cross Country Baba-Kamzík 53 km, 23 km, 16 km
15.5.2016 Prague Trail Run Hostivař 17 km, 7 km
22.5.2016 Brdská 25 25 km, 12 km
10.7.2016 Xtrail Krkonoše Vrchlabí 28,5 km, 10 km
31.7.2016 Šumava Trail Run Zadov  
3.9.2016 Bratislava Trail Run 15 km, 5 km
2.10.2016 Vysočina ArenaTrail Run 21 km, 8,5 km

Běžci se mohou těšit na hlavní bodovanou trať série, vedlejší trať a dětské závody. „Základní formát zůstává stejný – trailové tratě jak v přírodě, tak ve městech, závody jak v České republice, tak na Slovensku," dodává Omcirk.

Závodí celá rodina

Projekt má navíc rodinný charakter. „I proto má v našich očích potenciál," uvažuje Trávníček. „My ho chceme odkrýt a povýšit na nejoblíbenější svého druhu u cílové skupiny, kterou definujeme jako celá rodina – od nejmenších až po ty nejzdatnější, kteří vyznávají pohyb v přírodě."

Seriál znovu láká i přední české trailové běžce. „V hledáčku mám tři závody a to Hostivař, Brdskou 25 a Zadov," říká Tomáš Bystřický. Také Robert Krupička má své favority. „Každopádně budou velmi zajímavé všechny pohárové závody a já si z nich určitě vyberu Hostivař a nenechám si ujít ani další nový závod ve Vysočina aréně," prozrazuje.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce