Rubriky:

Odjinud

Stromovka patřila běžcům. Štafeta Běhání přenechala boj o Top 100 jiným

20. dubna 2016 13:15 - Praha

U premiéry jsme nemohli chybět. Na 850 týmů se sešlo v úterý v pražské Stromovce, aby si zaběhly O2 Pražskou štafetu. Čtyři běžci, každý pět kilometrů. Součet časů určil pořadí. Redakce Běhání.sport.cz se rozhodla, že složí smíšený tým, který vyběhl s ostatními k boji s časem úderem sedmnácté hodiny. Nakonec doběhl na 128. místě. Boj o Top 100 jsme nechali jiným.

 

Behani.sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pár minut po půl osmé do cíle doběhly poslední dva týmy, celkový limit pro dokončení posledního běžce byl tři hodiny, my atakovali hodinu a půl. „Běžely jsme na žízeň, pivo chutná nejlépe po závodě," přiznala lehce závislá na sportu Olga Procházková, která po doběhnutí zašla s Pavlou Čápovou na tři malé orosené. Odměna v poměru pět ku třem.

Sraz ve čtyři ve stanu Seznam.cz. Jídla a pití přehršel, ale najíst se před závodem by byla chyba. Takže René dal jen jedno orosené na rozproudění krve. Dámská akvizice doladila poslední detaily před focením. Za pár minut mohlo vše vypuknout. Úkol byl jasný, pohoda, užít si to, ale znáte to.

Kdo se kdy účastnil závodů a má v sobě jen špetku soutěživosti, ví, že když vás předbíhá dav, přidáte, sportovní čest vám nedovolí zůstat jen částí, která neprodá natrénované. Mnohdy i více. Boj s časem nakonec ve Stromovce nebyl pro nás výjimkou. Museli jsme, trika s nápisem behani.sport.cz bojovala o své jméno.

Složení štafety behani.sport.cz    
První úsek Libor Kalous 22:52
Druhý úsek Olga Procházková 21:30
Třetí úsek Pavla Čápová 27:59
Čtvrtý úsek René Kujan 20:04
Celkový čas 4x5km 1:32:27

„Nakonec to byla povedená taškařice. Trochu jsem se bál o počasí. Chvílemi se zatahovalo, zvedal se vítr a panovaly jisté obavy, že bude snad i pršet. Ani mnoho set soutěžních týmů nakonec nepředstavovalo problém. Startovní pole se rovnoměrně rozprostřelo po Stromovce, takže každý mohl zvolit takové tempo, jaké mu vyhovovalo, a předchozí trénink dovoloval. Krásné defilé představoval doběh uličkou mezi firemními stany, kudy létaly nejostřejší a nejenergičtější slova povzbuzení. Celí zarudlí a udýchaní jsme se pak v cíli mohli spokojeně poplácat po zádech," zhodnotil bitvu René Kujan, který přivedl naší štafetu do cíle.

Po závodě se ukázalo, že jsme skončili na 128. místě, což byl na hobíky dobrý čas. Na nejlepší jsme sice neměli, ale my si to chtěli více užít, ne se řítit jako utržený vagón.

Celkovým vítězem se stala štafeta AC Slovan Liberec, která zaběhla čas 1:09:34. „Myslím, že stojíme u zrodu nové tradice. Dnešek se velmi podařil a já z toho mám radost. Příští rok se poběží v úterý a ve středu. Za dva roky poběžíme tři dny, až O2 Pražskou štafetou 4x5 naplníme celý týden," nastínil plány Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, který akci pořádal.

Libor Kalous, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce