Rubriky:

Odjinud

Nejchladnější závod na světě všichni přežili. I díky puškám strážců

26. dubna 2016 12:01 - Praha

Extrém, který není pro každého. Pokud jde o zimu a velký mráz, mají Češi jistou představu, ale ne každý by vyběhl na maratón, kde čelíte arktickým teplotám a hrozbě ledních medvědů. Jenže najdou se tací na světě, kteří mají kuráž. Před pár dny se padesát běžců z osmnácti zemí účastnilo akce zvané North Pole Marathon.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Teplota klesla až na mínus 41 stupňů Celsia! V tomto počasí musíte uběhnout přes 42 kilometrů. Bitvu vyhrál nakonec Američan Dorn Wenninger, který maratón v těchto podmínkách zdolal za 5 hodin a 17 minut. Za ním skončil Colin Wright z Austrálie a Marat Jusupov z Ruska. Mezi ženami slavila vítězství Guljamal DeFeliceová (Rusko/USA). Ta spatřila cílovou lajnu po 5 hodinách a 50 minutách. „Zahloubal jsem se do myšlenek o své ženě a dětech. Je to úžasný zážitek," řekl Wenninger po své výhře.

Oblečení, strava a opět oblečení. Základ všeho, tady se chyby neodpouští. Nakonec každý závodník, který vstoupil do závodu a vkročil na zmrzlou vodu Severního ledového moře, dokončil.

Žena ze Singapuru měla 64 let

Největšího aplausu se dočkal francouzský běžec Bruno Louges, u kterého byla diagnostikována před pěti lety roztroušená skleróza. On poznal cíl až po téměř deseti hodinách. Dlouhé hodiny jen křupání sněhu a sledování vlaječek, které označovaly cestu.

Závod byl kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám opožděn o jeden týden. O bezpečnost běžců se starala kolem trati ozbrojená stráž s puškami, která závodníky chránila před případným napadením ledních medvědů.

Maratónu se účastnili i tři běžci ze Singapuru. Mezi nimi byla i Gloria Lauová, které je 64 let, na trati byla 11 hodin a téměř 30 minut.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce