Rubriky:

Odjinud

Nejlepší bikeři světa odhodili kola. Československý souboj dostane nová křídla

7. května 2016 09:19 - Praha

Ti snad spolu soutěží všude. V loňském ročníku série závodů Downmall City Tour v obchodních centrech se prali o vítězství v konečném pořadí. Ale jakmile sesednou z kol, jsou kamarádi a hecíři zároveň. Nejlepší bikeři světa Tomáš Slavík a Filip Polc se rozhodli utkat i mimo svou oblíbenou disciplínu. V rámci charitativního běhu Wings for Life World Run vymění 8. května v Bratislavě kolo za běžecké boty. Rychlost a vytrvalost, tady žádné finesy nepomohou. Koho z nich dojede Catcher Car jako prvního? Půjde v jejich podání o závod nebo jen o přispění na dobrou věc?

 

Redbull.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

 

Jak a proč si při množství akcí, které absolvujete, najdete čas na Wings for Life?

Tomáš Slavík: Jsou akce, na které by si měl člověk udělat čas za každých okolností. Nejde o slávu, dosahování osobních cílů nebo plnění povinností. V jednu chvíli se na celém světě sebere parta lidí a běží za ty, kteří běhat nemohou. Někdy se člověk musí pozastavit nad důležitými hodnotami. To je pro mě velká motivace.

Filip Polc: Být vrcholovým sportovcem přináší nabitý program. A Wings for Life World Run je úžasné zpestření s vyšším smyslem. Proto rád tuto akci podpořím.

Účastníte se i jiných charitativních akcí?

Filip Polc: Občas se stane, že mi přijde pozvání na podobnou akci. Když mám čas, tak vždy rád přijdu. Tento rok mám naplánované aktivity s dětskými domovy. Těším se a doufám, že se to podaří.

Tomáš Slavík: Můj program je tak nabitý, že jsem rád, že se dokážu na Wings for Life World Run urvat. Na akcích, které pořádám, se věnujeme charitě zaměřené na zvířata, útulky a pomoc i těmto členům společnosti.

V čem je pro vás nedělní koncept unikátní a zajímavý?

Tomáš Slavík: Když jsem na startu, tak jsem tělem závodník, ale duší pro mě nemá hodnotu závodu, ale lidských hodnot, to je mnohem víc.

Filip Polc: Lidé si užijí sportovní výkon a podpoří výzkum léčby poranění míchy. To je mimořádné pro lidi, kteří chodili a po úraze nemohou. Doufám, že to přinese ovoce a postaví to na nohy i moje kamarády Bekima, Lojka a Tareka.

I když je to charitativní závod, pořád může jít o prestiž a výkon. Proběhlo mezi vámi nějaké hecování nebo sázení?

Tomáš Slavík: Je to klasika. Tady se projeví srdce závodníka. Když už nemůžu a ten druhý běží, tak je jasný, že to nemůžu vzdát. Je to jeden velký hec.

Filip Polc: I když naše disciplína používá trochu jiné svaly, sportovní základ máme oba. Každý sportovec nemůže mít problém odběhnut alespoň dvanáctiminutovku. Beru to jako zábavu a nové tenisky si asi neodřu (směje se).

Co byste vzkázali účastníkům závodu?

Tomáš Slavík: Vypněte počítače a telefony a udělejte fajn den sobě i ostatním.

Filip Polc: Bude to super, běžet v balíku a trošku se zapotit.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce