Rubriky:

Odjinud

Takhle robot trénuje atlety. A Usain Bolt ho miluje

3. května 2016 09:05 - Herzogenaurach

Téměř bez výhrad platí, že chcete-li ve sportu něčeho dokázat, musíte mít dobrého trenéra. Nebo alespoň mentálního kouče. Nebo raději oba dva a manažera, maséra a sličnou sekretářku k tomu. Jak je ale v 21. století zvykem, člověka stále více nahrazuje technika. Ano, už i ve sportu. Může to mít své výhody. A asi to bude i fungovat, protože nejrychlejší muž planety se do robotického trenéra zamiloval na první pohled.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

BeatBot, jak se oficiálně elektronický trenér jmenuje, nevypadá nijak zvlášť přitažlivě. Takový model autíčka na dálkové ovládání zkřížený s krabicí od bot. Zdání však klame. Robotovo citlivé nitro je napěchováno nejmodernější elektronikou.

Však se na jeho vývoji podílel tým odborníků z MIT, věhlasného Massachusettského technologického institutu. Jde vlastně o jakýsi druh sofistikovaného zajíce, za nímž se mohou hnát obrazní lovečtí psi v tělech atletů. Robota si pomocí mobilní aplikace naprogramujete na určitý čas a vzdálenost a pak se s ním snažíte „jen" udržet krok.

ČTĚTE TAKÉ: Vesmírná technika proniká i do běhu

Devět infračervených senzorů neustále sleduje trať atletického oválu. Robotický trenér je vyzbrojen také přední a zadní kamerou. Stokrát za vteřinu upravuje a kontroluje svá nastavení. Můžete si zaběhnout třeba proti robotickému Boltovi sprint na 100 metrů, ale elektronického trenéra využijete také při tréninku na maratón.

Výkon, kterého chcete dosáhnout, tak máte neustále na očích. Bez sledování hodinek, kdykoli. Robot nastavuje skutečný cíl a inspiruje běžce k tomu, aby ze sebe vydali to nejlepší. Je neúnavný a nepoleví ani na chvíli. V případě, že vás přeci jen nechá strnulé opodál v mračnech prachu zvířených svými kolečky, přátelsky na vás zabliká svými LED světlomety.

BeatBot je zatím dostupný pouze pro atlety sponzorované firmou s divou kočkovitou šelmou ve znaku, avšak nezoufejte. V plánu je nejen jeho větší rozšíření, ale také rozšiřování jeho repertoáru atletických disciplín.

kü, Sport.cz

Pořídili byste si takového trenéra?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce