Rubriky:

Odjinud

Brankář Mensator bude opět potrestán. Ve Varech se už chystají

17. května 2016 09:06 - Praha

Naposledy byl kladenským hokejovým Rytířem. Před lety poznal opojné slavení po titulu v Karlových Varech. Otevíral i dveře reprezentační šatny, chytal v Americe. Za pár dní bude brankář Lukáš Mensator běžcem, opět si vyzkouší trať akce Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2016. Postaví se na start po boku dalších čtyř tisíc běžců. „S běháním jsem začal před prvním karlovarským půlmaratónem, kde jsem se stal tak trochu maskotem akce,“ přiznává jedenatřicetiletý rodák ze Sokolova.

 

SVĚTLO PRO SVĚT - Light for the World

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Hokejový brankář a běhání, to moc nejde dohromady. Jak dlouho běháte?

Zúčastnil jsem se tiskovky před prvním půlmaratónem v Karlových Varech, to bylo v roce 2013. Tady vše začalo. Doběhl jsem skoro 50 minut za favority (smích). Zúčastnil jsem se i trochu ze zvědavosti, jestli je vůbec v mých silách 21 kilometrů uběhnout. Zjistil jsem, že to zvládnu v pomalém čase.

Další metou bude maratón?

Ten bych neuběhl.

V minulém roce jste běžel za neziskovou organizaci Světlo Pro Svět, jak jste si to užil?

Závod jsem si jako všechny předchozí užil, i když kolikrát jsem chtěl skončit. Pak jsem si ale řekl, že by to byla škoda. Teď už musím doběhnout za každou cenu, když mám tak parádní žluté triko (smích).

Na jaký běžecký závod si nejvíce pamatujete?

Mám za sebou čtyři půlmaratóny. Nejlepší pocit a zážitek jsem měl z prvního závodu. Bylo to tím, že jsem vybíhal skoro z první řady a mohl běžet od začátku své tempo.

Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2016  
Datum konání 21. května
Ročník Čtvrtý, první se konal 25. května 2013
Kapacita závodu 4 000 běžců (z toho 660 v týmových a štafetových bězích)
Ocenění IAAF Zlatá známka
Doprovodné akce dm rodinný běh, Running Expo, Marathon Music Festival
Kategorie jednotlivci, Štafeta (3 x 5 km + 1 x 6,0975 km), 2RUN (10+11 km)
Přímý přenos Stream.cz v sobotu bude vysílat celý závod on-line.

Běhání je koníček, hokej vás živí. Poslední sezónu jste strávil u Rytířů na Kladně. Kde budete mít výstroj v další sezóně?

Na Kladně už pokračovat nebudu, v klubu se rozhodli pro jiného brankáře. Jednáme v zahraničí, ale nikde není psáno, že nakonec nezůstanu v Česku. Doufám, že ještě několik sezón je přede mnou.

Jak vy sám využíváte běhání v rámci tréninku?

Brankáři jsou v hokeji trochu samostatná jednotka, a proto také často trénuju trochu jinak než hráči v poli. Určitě nejsme vytrvalostní typy, to je poté v závodu znát. Trénujeme spíše výbušnou sílu, a tu u půlmaratónu moc nevyužijeme, ale jsem moc rád, že se každý rok mohu potrestat a půlmaratón odběhnut (smích).

Další trest se už blíží, proč běháte za Světlo Pro Svět?

Pokaždé, když mám možnost pomoci dobré věci, tak se snažím neváhat. Jsem moc rád, že už podruhé budu moci aspoň trochu zviditelnit Světlo pro svět a doufám, že to nebude poslední příležitost.

Na letošním půlmaratónu v Karlových Varech nebudete sám, dostanete brankářskou výpomoc, je to tak?

Jsme předběžné domluveni, že letos se mnou poběží můj kolega z branky Tomáš Závorka, tak jsem zvědav, jak poletí.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce