Rubriky:

Odjinud

Hrál ruletu se smrtí, aby mohl zase trénovat

24. května 2016 11:10 - Boston

Eamonn Kelly z Bostonu trpěl nevyléčitelnou dědičnou chorobou cystickou fibrózou. Postižení mají především problémy s plícemi a malou naději, že se dožijí alespoň třiceti let. Bostonský učitel tak čtyři roky čekal, zda dříve zemře, nebo se najde dárce pro transplantaci plic. Ačkoli se na střední škole rád věnoval sportu, jeho zdravotní stav mu to později nedovoloval. Došlo to tak daleko, že s sebou musel neustále nosit malou tlakovou nádobu s kyslíkem. Jednoho dne se ale všechno zlomilo.

 

facebook Boston College

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V září absolvoval Eamonn Kelly oboustrannou transplantaci plic. Bezprostředně po operaci začal testovat své nové plíce. „Den po operaci jsem zkusil chodit. Podařilo se mi udělat čtyřicet kroků. Každý den, co jsem byl v nemocnici, jsem vycházel na chodbu a tam trénoval," popsal začátky svého nového života opětovný běžec. Pár týdnů po rehabilitaci zkusil znovu běhat, i když velmi opatrně. Začal s patnácti vteřinami na běžeckém páse. Postupně každý den přidával vteřiny, až byl schopen uběhnout tři míle.

ČTĚTE TAKÉ: Ostrý voják zemřel těsně před cílem. Ostatní ale zvedli jeho pochodeň

A nyní už se postavil i na start svého prvního závodu. Zvolil pětikilometrový Boston College Race, v rámci něhož se získávají prostředky pro studenty katolické střední školy, kde Eamonn učí. Na tomto závodě sám po léta nechyběl, nikdy se ho ale nemohl zúčastnit jako aktivní běžec. Nyní se to změnilo. Půl roku po operaci se mohl vrátit k něčemu, co se už zdálo navždy ztraceno. „Chtěl jsem také upozornit na možnost stát se dárcem orgánů. Je to možnost dát někomu jinému šanci pokračovat v plnění svých cílů," podotkl běžec v cíli.

A svou inspiraci určitě našli také samotní žáci. „Chtěl bych své svěřence vést k píli a vytrvalosti. Aby věděli, že mohou mít jakýkoli cíl a dosáhnout jej, když na jeho plnění budou každý den pracovat." sdělil Kelly novinářům. Možná byl závod na pět kilometrů pouhým začátkem nového příběhu.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce