Rubriky:

Odjinud

Nerovný souboj! Útok šelmy odrazil nejvěrnější přítel, běžci zachránil život

26. května 2016 09:01 - Prince George, B.C.

Reid Roberts je 46letý učitel se zálibou v trail runningu, která se mu stala málem osudnou. Život mu doslova a do písmene zachránilo nasazení jeho věrného čtyřnohého přítele. Oblíbený trénink se snadno mohl stát osudným. Uplynulo jen pár okamžiků od chvíle, kdy pedagog zaparkoval své auto, když nečekaně zaútočila samice medvěda černého v doprovodu dvou mláďat. Nebylo to první Robertsovo setkání s medvědy v těchto místech. Nikdy však nedošlo k útoku. Roberts přežil, jeden mrtvý však na místě útoku přeci jen zůstal.

 

facebook R. Roberts

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Krátce po vyběhnutí do lesů nedaleko místní univerzity v doprovodu svého věrného přítele psa Pacera spatřil Roberts medvěda černého. „Medvědice baribala přešla ihned do útočného režimu, nebyl čas na žádné triky. Zafixovala mě pohledem se skloněnou hlavou a vyrazila. Ani nevím, jak jsem se ocitl na zemi. Předními tlapami mě drásala a já se její útok snažil odrazit nohama. Naštěstí Pacer ihned zasáhl, zuřivě kousal a štěkal," vylíčil v krátkosti nejvypjatější moment samotný běžec.

ČTĚTE TAKÉ: Barman bojoval devatenáct měsíců, potkal medvědy, srazilo ho auto. Přežil

Medvědice se po psovi krátce ohnala, pak se ale vrátila zpátky ke zraněnému Robertsovi. Pes znovu zaútočil, tentokrát ještě razantněji. Napodruhé se Pacerovi podařilo medvěda odlákat a Roberts měl chvilku, aby se s rozdrápaným tělem ukryl za stromem. Medvědice pronásledovala psa, napadený běžec využil příležitost a přivolal si záchranu. Na místo dorazil i trail runnerův přítel.

Pes nebyl k nalezení. Medvědici museli správci parku usmrtit. (V Severní Americe většinou platí, že divoký medvěd napadnuvší jednou člověka musí být utracen.) Medvíďata převzala do péče záchranná stanice. Border kolie byla nakonec nalezena v domě Robertsova přítele, asi dva kilometry od místa střetu. Samotnému běžci přibylo na těle šestnáct stehů a po pár dnech v nemocnici byl propuštěn do domácího ošetření. Čeká ho ještě několik léčebných antibiotických kúr, ale sám se už velmi těší, až zanedlouho vyrazí na téměř dvousetkilometrový trailový závod.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce