Rubriky:

Odjinud

Ve Švédsku se bojovalo o MS, Čech neuspěl

31. května 2016 09:35 - Uto

Jejich závod není tak dlouhý jako klasický ironman, přesto je ale v mnohém náročnější. Disciplíny jako běh a plavání se odehrávají v drsné severské přírodě a neustále se střídají. Nemůžete se mezi disciplínami převléknout, nemůžete odložit pomůcky. Musíte plavat a běžet - někdy až do úplného zmrznutí. Sezóna swimrunu právě začíná ve Švédsku.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Uto Swim Run představuje celkem 39 kilometrů běhu (téměř maratón) a přes 5 kilometrů plavání (více než se plave na ironmanu). Jedná se o závod dvojic, kdy mužská, ženská či smíšená družstva musí být po celý závod spojeny šňůrkou.

ČTĚTE TAKÉ: Mají jen neoprén a tenisky. A jejich závod je vražedný

Celou trasu lze zdolat pod čtyři hodiny. Alespoň jedné dvojici z 240 startujících týmů, celkovým vítězům akce ‒ bratrům Jonasovi a Larsovi Ekmanovým, se to podařilo. Smíšený tým Daniel Hansson, Kristin Larsson obsadil první místo v kategorii a celkově skončil třetí. Závodu se zúčastnil také jeden Čech v týmu s domácím borcem. Jejich dvojice doběhla na 43. místě.

Na mistrovství světa ve swimrunu se kvalifikovalo celkem osm týmů. MS proběhne v září, rovněž ve Švédsku. Série dále pokračuje ve Velké Británii na Scilly Islands 18. června.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce