Rubriky:

Odjinud

První den Cesty za vrcholy: bouřky řádily, přesto padl první maratón

6. června 2016 13:24 - Praha

Den první, den obtížný. Tak by se dal shrnout start Cesty za vrcholy redaktora Běhání. V neděli odstartoval svoji třítýdenní misi na nejvyšším vrcholu Šumavy. René Kujan se rozhodl, že se pokusí zdolat za 22 dní 7 nejvyšších vrcholů, 7 nejvyšších pohoří a uběhne okolo 1000 kilometrů. To vše pro podporu neziskové organizace České asociace paraplegiků. V neděli uběhl necelých 45 kilometrů.

 

Archiv: René Kujan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Moc to nešlo, zažil jsem několik bouřek, samozřejmě kopce. Vozík, se kterým běžím a mám v něm všechny věci, je strašně těžký. Musím hodně jíst, abych snížil jeho hmotnost," nahlásil z trati do pražské základny. Jeho první kilometry vedly po cyklostezce z vrcholu Plechý k pramenu Vltavy. Zdolal 44,72 kilometru za 5 hodin a 56 minut.

První seznámení s tratí, první vaření v přírodě, první nocování pod nebem. Ráno vše zase zabalit a vyrazit za dalšími kilometry. Takto tři týdny v kuse. Po prvním dnu má za sebou pět procent cesty. „I přes obrovskou nepřízeň počasí už má hrdinně v nohách první maratón. Moc držím palce a příští sobotu se těším na Klínovci," napsala mu vzkaz Jitka Švejcarová.

"Pršelo, bouře, blesky téměř nade mnou. Já sedím ve stanu a kolem sebe samý kov. Modlitby k Perunovi zabraly. Ráno azuro, vedro. Chladím šátkem, na Kvildě si dávám birela a sýrový rohlík. Jinak jsem spal jak zabitý, probudil mě až budík," poslal depeši před výběhem pomocník vozíčkářů.

Přidat se můžete i vy. Pomozte vozíčkářům s poraněním míchy "postavit se na vlastní nohy". Podpořit organizaci CZEPA můžete libovolným finančním příspěvkem. I malá částka dokáže pomoci na vrchol! Vybranou částku ČSOB zdvojnásobí. Akce "Cesty na vrchol" odstartovala 5. června a končí 26. června.

Kdy a kde se můžete potkat
5. června Plechý (1378 m n.m.), 289 km k dalšímu vrcholu
11. června Klínovec (1244 m n.m.), 291 km k dalšímu vrcholu
18. června Sněžka (1602 m n.m.), 130 km k dalšímu vrcholu
21. června Kralický Sněžník (1423 m n.m.) 23 km k dalšímu vrcholu
22. června Smrk (1125 m n.m.) 29 km k dalšímu vrcholu
22. června Praděd (1492 m n.m.) 172 km k dalšímu vrcholu
26. června Lysá hora (1323 m n.m.)
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce