Rubriky:

Odjinud

Čtvrtý den Cesty za vrcholy: když se toužíte stát Keňanem

9. června 2016 13:00 - Praha

Cesta za tisíci českými kilometry se neodehrává jen po silnicích, stezkách a kopcích. Svůj prostor má i odpočinek. Redaktor behani.sport.cz zvládl ve středu další porci, další maratón padl. Svůj vozík, který je jeho věrným společníkem, zaparkoval u Ostrovce. Další díl do skládačky Cesty za vrcholy, tak je pojmenována třítýdenní běžecká pouť - 7 nejvyšších vrcholů, 7 nejvyšších pohoří. To vše pro podporu neziskové organizace České asociace paraplegiků.

 

Archiv: René Kujan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Noc jsem strávil mezi osikami, což se projevilo tím, že jsem chytil dvě klíšťata. Ještě kolem půlnoci mě poměrně blízko probudilo „kurva, do prdele!" jak se asi nějaký opilec vracel nestabilním krokem domů," popsal další noc v přírodě René Kujan, který se pomalu dostává do tempa. Tělo přivyká únavě, hlava bojuje s myšlenkou, že stovky kilometry ještě přijdou.

Pomozte vozíčkářům také. Podpořit organizaci CZEPA můžete libovolným finančním příspěvkem. I malá částka dokáže pomoci na vrchol! Vybranou částku ČSOB zdvojnásobí. Akce "Cesty na vrchol" odstartovala 5. června a končí 26. června.

„Vstávat se mi nechtělo, ale nakonec se nohy rozběhly. Asi po třiceti kilometrech jsem dostal na něco chuť. Ukázalo se, že to byl vlašský salát, ten vyhrál. Dal jsem si ho v sámošce v Kladrubech," přiznal běžec své chutě. Tělo zkrátka bojuje, pokud od něj něco chcete, musíte mu i vyhovět, ačkoliv to na první pohled vypadá jako výživový převrat.

S vlašákem zvládl Kujan celkem ve středu pětačtyřicet kilometrů. Tentokrát konečná zastávka u Ostrovce. „Počítám, že bivak bude zase někde v jehličí mezi řvoucími ptáky, takže lesní idylka," narážel běžec na předchozí noc, kdy mu dělala společnost kukačka a štěkající srnec.

Ačkoliv v Česku vládne převážně slunečné počasí, tohoto běžce provází pár mraků nad naším územím. „Zase jsem zmoknul, pořád se po okolí honí bouřka, ale tělo si začíná zvykat na každodenní zátěž a méně protestuje. Možná to je také masáží večer a ráno. Říkám si, že když se s tím běháním nebudu flákat, budu jako Keňané, ti totiž odpočívají i šestnáct hodin denně, zatím mi to ale nevyšlo," politoval se Kujan a šel radši vařit. Středeční večerní menu nabídlo škubánky se sýrem a přiměřeně čerstvou cibulku.

Kdy a kde se můžete potkat
11. června Klínovec (1244 m n.m.), 291 km k dalšímu vrcholu
18. června Sněžka (1602 m n.m.), 130 km k dalšímu vrcholu
21. června Kralický Sněžník (1423 m n.m.) 23 km k dalšímu vrcholu
22. června Smrk (1125 m n.m.) 29 km k dalšímu vrcholu
22. června Praděd (1492 m n.m.) 172 km k dalšímu vrcholu
26. června Lysá hora (1323 m n.m.)
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce