Rubriky:

Odjinud

Cesty za vrcholy: blíží se nejvyšší bod. Kdo si vyběhne Sněžku?

16. června 2016 13:20 - Praha

Pár čísel na úvod. René Kujan je v polovině české mise, kde zdolává 7 nejvyšších vrcholů, 7 nejvyšších pohoří. Celkem má uběhnout okolo 1000 kilometrů za 22 dní. Ve středu dosáhl poloviny. V ten den 47 kilometrů, na trati byl 5:30 hodin a spálil přes 4000 kalorií. A takto každý den. Dostal se do okamžiku, kdy se blíží nejvyšší bod jeho běhu - v sobotu přijde výběh na Sněžku. Můžete být u toho.

 

Archiv: René Kujan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Kdo se mnou chce dosáhnout vrcholu? Pořádného! Který stojí za to! Nejvyššího v naší zemi. Sraz v sobotu v 10 hodin před Špindlerovkou. A pak už jen do výšky 1602 metrů nad mořem. Poběžíme na Sněžku s českým Forrestem Gumpem - Reném Run Kujanem. Pro dobrou věc! Pro ty, kterým během můžeme pomoci! Vyhraje každý, kdo se k Forrestovi přidá," vyzývá všechny moderátor Jan Tuna, který v minulém roce propadl běhání. I on v sobotu poběží.

Pomozte vozíčkářům také. Podpořit organizaci CZEPA můžete libovolným finančním příspěvkem. I malá částka dokáže pomoci na vrchol! Vybranou částku ČSOB zdvojnásobí. Akce "Cesty na vrchol" odstartovala 5. června a končí 26. června.

Člen redakce behani.sport.cz se téměř v polovině trasy zastavil na večeři ve Staré Olešné, kde už také zůstal. Navíc se k němu přidal kamarád Václav, takže relax pro tělo i hlavu.

„Středeční start rozhodně nebyl z nejrychlejších. Přihnala se bouře a zdatně lilo, takže jsme vyčkávali až do jedenácti, i tak jsme řádně promokli. Navíc hned na prvním kilometru se nám podařilo zabloudit, pak ještě dvakrát," popsal Kujan cestu, při které naskakují kilometry, aniž by chtěl.

Kvůli těmto organizačním trablům se dostali až do Německa, jelikož neměli správnou měnu v kapse, na autobusové zastávce dali obloženou bagetu, kterou měli v torně, a běželi dál. Zpátky do Čech.

„Trudná cesta skončila v Hrádku nad Nisou, kde jsem se s Václavem na vlakovém nádraží rozloučil, on se odporoučel zpět do dalekých Kralup," zamáčkl slzu Kujan a věřil, že se ho dále ujmou kamarádi z Mníšku u Liberce. Pokud se tomu tak stalo, vše v pořádku, pokud na něj zapomněli, spal na nádraží. To se dozvíte zítra. Dnes se jeho běžecký maratón přehoupl do druhé poloviny. Z kopce to ale rozhodně nebude, Sněžka čeká.

Kdy a kde se můžete ještě potkat
18. června Sněžka (1602 m n.m.), 130 km k dalšímu vrcholu
21. června Kralický Sněžník (1423 m n.m.) 23 km k dalšímu vrcholu
22. června Smrk (1125 m n.m.) 29 km k dalšímu vrcholu
22. června Praděd (1492 m n.m.) 172 km k dalšímu vrcholu
26. června Lysá hora (1323 m n.m.)
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce