Rubriky:

Odjinud

Cesty za vrcholy: 500 kilometrů je tu. Tělo běžce tuší, že si neodpočine

17. června 2016 13:38 - Praha

Dva velké okamžiky čekají redaktora behani.sport.cz během dvou dnů. V pátek překročí 500 kilometrů z plánované tisícovky a v sobotu vyběhne na nejvyšší bod své mise. Do cesty se mu postaví Sněžka. To vše na podporu akce Cesty za vrcholy, kde postupně zdolává 7 nejvyšších českých vrcholů a 7 nejvyšších pohoří pro podporu neziskové organizace České asociace paraplegiků.

 

Archiv: René Kujan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Podle posledních zpráv z trati, tělo Reného Kujana už zase funguje tak, jak si lékařská věda žádá, tedy bez problémů. Možná také proto, že už po lesích nepije, kde co najde. Navíc poslední noci nestrávil v mechu, ale v posteli, což je další plus v jeho cestě. A síly bude potřebovat. Ty před pátkem sbíral u kamarádů v Mníšku, na start vyrazil opět od nádraží v Hrádku nad Nisou. Tam, kde naposledy skončil.

„Počasí je dobrý, až slunečný, což mi úplně nevyhovuje, ale co se dá dělat. Jak se dostanu do Jizerek, budu pod stinnou ochranou stromů. Kilometry vcelku ubíhají, ale není to žádná závratná rychlost. Tělo tuší, co ho ještě čeká, tak se snaží nevysilovat," snažil se běžec filozofovat a odvádět pozornost od únavy do jiných dimenzí. Přece jen už běží od 4. června každý den. Každý den maratón.

Pomozte vozíčkářům také. Podpořit organizaci CZEPA můžete libovolným finančním příspěvkem. I malá částka dokáže pomoci na vrchol! Vybranou částku ČSOB zdvojnásobí. Akce "Cesty na vrchol" odstartovala 5. června a končí 26. června.

Ze čtvrtka na pátek strávil noc opět v lese. „Zase takový robinsonský den uprostřed hlubokého lesa. Osamocený běh, osamocená noc v lese, ale spát se bude dobře, půlka je za mnou, takže už se obrazně řečeno blížím k domovu," dodal si Kujan ve čtvrtek psychických sil.

Ty mu dávají i ti, pro které běží. Jsou to lidé s handicapem, kterých je zhruba 7 % obyvatel České republiky v produktivním věku. To je tedy okolo půl miliónu osob. Právě svým běháním ultramaratónec podporuje vozíčkáře. A není na to sám.

„Banka má interní kampaň ‚Fandím OZP', která mezi zaměstnanci zvyšuje povědomí o práci se zdravotním postižením, a to formou článků v interních časopisech, na intranetu nebo při nejrůznějších akcích pořádaných v budově centrály," říká Renata Krulichová, personální specialistka z ČSOB, která se na projektu podílí. Cílem je zajistit roční provoz Hvězdného bazaru vybráním 300 000 korun, které tato banka jako partner projektu zdvojnásobí.

Kdy a kde se můžete ještě potkat
18. června Sněžka (1602 m n.m.), 130 km k dalšímu vrcholu
21. června Kralický Sněžník (1423 m n.m.) 23 km k dalšímu vrcholu
22. června Smrk (1125 m n.m.) 29 km k dalšímu vrcholu
22. června Praděd (1492 m n.m.) 172 km k dalšímu vrcholu
26. června Lysá hora (1323 m n.m.)
lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce