Rubriky:

Odjinud

Odpad přeměněný na značkové sportovní vybavení. Nevěříte?

3. července 2016 09:03 - Herzogenaurach

Není to tak dávno, co se světoví výrobci sportovní obuvi předháněli v tom, kdo první dokáže vyrobit botu s použitím technologií trojdimenzionálního tisku přímo na míru konkrétnímu člověku a s ohledem na její přesné využití. Dočkali jsme se sice zajímavých novinek, stále však ještě nechodíme nakupovat tenisky stylem „sem do toho scanneru si strčte chodidla a pak chvíli počkejte, támhle odtud vypadnou vaše nové boty“. A na scéně se už objevuje další fenomén. Světoví výrobci reagují na masivní znečištění oceánů a začínají své produkty vyrábět právě z těchto odpadků. Nevěříte? Je to skutečně možné. A výsledek stojí za to.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Počátkem června přišla německá firma Adidas s novinkou beroucí dech. Prvním párem obuvi vyrobeným z odpadků vylovených z moře. První série je prý už volně v prodeji pod společným označením výrobce a organizace Parley for the Oceans, jejímž hlavním cílem je redukovat znečištění oceánů.

Svršek boty je ušit z recyklovaných plastů nalezených v moři (z převážné většiny plastových sáčků, tašek a lahví) a zabavených nelegálních sítí pro hlubinný rybolov pocházejících z oblasti korálových ostrovů Malediv. Jednotlivé komponenty se samozřejmě před zpracováním čistí a upravují. Očekává se, že techniku zpracování těchto odpadů výrobce využije také při výrobě celé kolekce sportovního oblečení pro příští rok.

Padesát párů bot z oceánského odpadu je součástí výhry v soutěži na podporu ekologické iniciativy. Výrobce původně počítal se zapracováním odpadu ze světových moří již v loňském roce. Vyladění techniky zpracování však zabralo poněkud více času, než se původně předpokládalo. Nezbývá, než si přát, aby boty i ostatní výrobky tohoto ražení byly opravdu kvalitní a časem neskončily opět ve vlnách znečišťovaných vod.

kü, Sport.cz

Koupili byste si sportovní vybavení vyrobené z odpadu?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce