Rubriky:

Odjinud

Tragédie na horských závodech: Naděje na záchranu pohřešovaného pohasly

5. července 2016 09:25 - Gmunden

Hornorakouský Gmunden byl tento víkend němým svědkem nenadálého neštěstí. Jeden z účastníků horských závodů Traunsee-Berg-Marathon vystartoval na trať, do cíle se však už nedostal. Pátrání po něm bylo spuštěno v sobotu odpoledne. Bezvýsledné hledání stovky mužů záchranných složek ukončil až smutný nález z nedělního dopoledne.

 

Asics.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

24letý účastník horských závodů byl nejprve hlášen pouze jako pohřešovaný. V sobotu před devátou hodinou ranní v pořádku odstartoval na horském půlmaratónu. Kolem jedné hodiny jej spatřili u hory Gmundnerberg, kudy trať závodu vedla. Sám závodník ještě v půl druhé kontaktoval svou matku a řekl jí, že se necítí úplně dobře a že má v plánu závod předčasně ukončit.

ČTĚTE TAKÉ: Nikdo nechce strašit, ale tohle už je moc!

Právě do této informace vkládali všichni velké naděje. Existovala totiž možnost, že se mladý běžec uchýlil do některé z horských chat a najde se živ, mimo oficiální trať závodu. V půl čtvrté spustila atletova přítelkyně oficiální pátrací akci, když kontaktovala policii a požádala ji o pomoc. Od telefonátu matce se již neozval, do cíle půlmaratónu nedorazil a jeho telefon byl nedostupný. Do pátrání se zapojilo na sto pracovníků policie, horské služby a dalších záchranných složek včetně psovodů s pátracími psy a policejního vrtulníku s termovizí.

Vyšetřování ukázalo, že běžec nikdy nedorazil ani ke kontrolnímu stanovišti Gmundnerberg, v jehož blízkosti byl pravděpodobně naposledy spatřen. Pátrání pokračovalo až do půlnoci, ale bezvýsledně. Žádný pokrok nepřinesly ani pokusy zaměřit mladíkův mobil. Záchranná akce pokračovala také v neděli, kdy bylo na východní straně hory nalezeno bezvládné tělo. Záchranáři už ovšem mohli pouze konstatovat smrt.

„Pohřešovaný čtyřiadvacetiletý účastník horských závodů, byl bohužel nalezen v nepřístupném terénu mrtev. Všichni horští maratónci jsou hluboce otřeseni touto tragédií a veškerými svými myšlenkami jsou nyní s příbuznými a přáteli nešťastného mladíka," vyjádřili se k celé události ještě v neděli organizátoři závodu.

kü, Sport.cz

Účastníte se také horských běhů? Cítíte se na nich bezpečně?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce