Rubriky:

Odjinud

MS florbal 2018

Živě

To je závod pro drsňáky! Heslo zní: Dřít a nepozvracet se

12. července 2016 09:05 - Ottawa

Ano, existuje mnoho těžkých závodů. Jeden je obtížný svou délkou, druhý svými překážkami, náročností terénu, konkurencí v závodním poli, povětrnostními podmínkami či sporadickým značením trati. Tento závod ale zaútočí na vaše přátelská srdce. A pak taky na žaludek, mozek či močový měchýř. Kanadský závodník Lewis Kent by mohl vyprávět.

 

facebook L. Kent

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Kanaďané jsou zřejmě drsný národ. Jak jinak si vysvětlit, že jejich zastoupení v žebříčku mužů i žen, které dokáží při běhu zdolat čtyři nebo osm piv, je rozhodně větší než malé? A Lewis Kent v současné době patří na světovou špici. Je to mladík atletických proporcí, rychlých nohou a neuvěřitelného splávku. Jednu míli má za 4:47,17, což by nebyl zase až tak úžasný výkon, kdyby se nejednalo o míli pivní.

ČTĚTE TAKÉ: Pivo a rychlost Čechy baví. Přesto v této disciplíně nevynikají

V této disciplíně drží Kent světové prvenství. Čtyři čtyřsetmetrová kola na atletickém ovále a čtyři třetinky (v americkém podání 355ml lahve) piva zdolá nejrychleji ze všech. Musí být vynikající atlet i vynikající piják. Se skromností sobě vlastní ovšem novinářům říká: „Zcela určitě musíte umět trochu běhat, ale to pití dělá lidem mnohem větší problémy. Bude-li tedy výborný piják závodit s výborným atletem, vždy vyhraje piják."

Nešetří se

Při jednom ze závodů se Kent popasoval například i s Nickem Symmondsem, profesionálním atletem, středotraťařem (kromě jiného třeba stříbrná medaile z MS 2013 na 800 m). Na pivní míli jej Kent předběhl o dvě pozice, jako by chtěl svým argumentům dodat ještě více váhy. Kent ovšem trénuje s vodou nebo nealkoholickým pivem, alkohol pije zásadně jen při závodech. A aby toho nebylo málo, naběhá zhruba 100 kilometrů týdně.

A nešetří se. Zkouší i delší trasy, například pivní dvojmíli. S velkým obdivem vzhlíží ke svému krajanovi: „Míval jsem i světový rekord na pivní dvojmíli (2 míle, 8 piv), ale nový rekord teď zaběhl Jim Finlayson v neuvěřitelném čase 11:39. Dal to, aniž by se pozvracel, což je hodně působivé. Většina lidí musí běžet minimálně jedno trestné kolo, protože vrhnou už někde na trati."

To jsou tedy opravdu excelentní výkony. A co vy, budete to o víkendu u vás na chatě zkoušet také?

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce